Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Bireysel Sulama Sistemleri Destekleme Başvuruları Başladı

2021/7 nolu Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında “Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ” 25.02.2021 tarihli ve 31406 sayılı resmi gazetede yayımlandı.

Bireysel Sulama Sistemleri Destekleme Başvuruları Başladı
Bireysel Sulama Sistemleri Destekleme Başvuruları Başladı Admin

Konu ile ilgili bir açıklama yapan İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim SAĞLAM; Başvurularda; 2021 yılı uygulaması başvuru tarihi 01 Mart - 30 Mart 2021 tarihleri arasında, başvuru sahipleri tarafından, dosya halinde tek nüsha olarak elden İl Müdürlüğüne teslim edilerek yapılır. Başvuruların geçerli olabilmesi için başvuruya ait bilgiler veri tabanına girilir ve veri tabanından başvuru numarası alınır.

Program 7 (yedi) adet yatırım konusunu kapsar;

1) Tarla içi damla sulama sistemi kurulması,

2) Tarla içi yağmurlama sulama sistemi kurulması,

3) Tarla içi mikro yağmurlama sulama sistemi kurulması,

4) Tarla içi yüzey altı damla sulama sistemi kurulması,

5) Lineer sistem, Center Pivot sulama sistem kurulması,

6) Tamburlu sistem yağmurlama sulama sistemi kurulması,

7) Güneş enerjili sulama sistemi kurulması.

Hibe başvuru formunda belirtilen hibeye esas mal alım tutarının, başvuru değerlendirme aşamasında tespit edilen referans fiyatlar içinde kalan kısmı, hibe sözleşmesinde hibeye esas mal alım tutarı olarak belirlenir. Referans fiyatları aşan kısmı ise referans fiyat farkı olarak belirlenir ve tamamı yatırımcı tarafından karşılanır.

Hibe sözleşmesinde belirlenen hibeye esas mal alım tutarının KDV hariç %50' sine hibe yoluyla destek verilir. Hibeye esas mal alım tutarı 1.000.000.-TL'yi geçemez. Mal alım bedellerinin, bu miktarı aşması durumunda, aşan kısım yatırımcı tarafından ayni katkı olarak karşılanır. Hibeye esas proje tutarının yüzde birini aşmamak kaydı ile proje hazırlama giderleri hibe desteği kapsamındadır.

Bilgi için Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüz, Arazi Toplulaştırma ve Tarımsal Altyapı Şube Müdürlüğüne başvurulabileceğini, daha detaylı bilgi için İlgili resmi gazete

 https://www.resmigazete.gov.tr/esk.../2021/02/20210225-3.htm

sayfasına bakabileceklerini hatırlattı.​

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500