Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

BAFRA'DA SELESEPET TOP KANDİL ŞENLİĞİ BU YIL DA BALKONLARDA

Bafra’da yaklaşık 600 yıllık bir geçmişe sahip olan ve sadece İlçeye özgü bir gelenek olmasıyla bilinen Selesepet Top Kandil Şenlikleri koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler ve belirlenen kurallar çerçevesinde bu yılda kutlanacak.

BAFRA'DA SELESEPET TOP KANDİL ŞENLİĞİ BU YIL DA BALKONLARDA
BAFRA'DA SELESEPET TOP KANDİL ŞENLİĞİ BU YIL DA BALKONLARDA BafraHaber

Bafra Belediyesinin oldukça önemsediği ve yeni kuşaklara aktarılması yönünde kararlı bir duruş sergilediği Selesepet Top Kandil Şenliklerinin pandemi yüzünden kutlanmamasına izin vermedi.

Asırlardır Ramazan ayının on dördüncü gününü on beşine bağlayan gece kutlanan ve Bafralılarca özlemle beklenen geleneğin bu yılda kutlanması için gerekli hazırlıklar tamamlandı.

Özünde paylaşım kültürünün yattığı köklü gelenek bu yılda geçtiğimiz yıl olduğu gibi başta çocuklar olmak üzere vatandaşların balkonlarından katılımı ile gerçekleştirilecek.

26 Nisan akşamı iftar sonrası gerçekleşecek Selesepet Top Kandil Şenliklerine 2020 yılında olduğu gibi bu yılda katılımın yüksek olması bekleniyor.

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, “Bafra’mıza özgü asırlık geleneğin unutulup gitmesine izin vermeyeceğiz. Pandemi ile ilgili alınan tüm kurallara ve tedbirlere uyarak Selesepet Top Kandil Şenliğimizi bu yılda mümkün mertebe yaşatacağız. Başta çocuklarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımızı 26 Nisan akşamı ellerinde Bayraklarımız ve fenerleriyle birlikte balkonlarından bizlere eşlik ederek bu tarihi mirasımıza sahip çıkmaya davet ediyorum”

 

 

BAFRA BELEDİYESİ SELE SEPET TOPKANDİL
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500