Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

FENERBAHÇELİLER "KALEDEKİ AÇI" LANSMANINDA BİRARAYA GELDİ

Bülent Arslan’ın “Kaledeki Açı” kitabının lansmanı yapıldı

FENERBAHÇELİLER
FENERBAHÇELİLER BafraHaber

Fenerbahçe eski kalecilerinden, Kongre üyesi  ve iş insanı Bülent Arslan’ın kaleme aldığı “Kaledeki Açı” adlı kitabının tanıtımı Fenerbahçe Stadında yapıldı.

  Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi 1907 Tribünü’nde gerçekleştirilen lansmana Başkan Ali Koç ile birlikte Yönetim Kurulu Üyeleri Sevil Zeynep Becan, Turhan Şahin, Futbol A Takım Direktörü  Emre Belözoğlu, Fenerbahçe Futbol Akademisi Mentörü Kemal Aslan, Kaleci Antrenörü Michael Kraft ve genç kaleciler  katıldı.

Emirhan Erdoğan’ın sunuculuğunu yaptığı lansmanda kitabın içeriği ile bilgi veren eski kaleci Bülent Arslan, tecrübelerini de katılımcılarla paylaştı.

Kitabı yazarken deneyimlerinin yanı sıra çok sayıda kalecilikle ilgili kitap okuduğunu belirten Arslan, bilimsel konulardan da yararlanarak bu kitabı yazdığını ifade etti.

Lansmanın sonunda Bülent Arslan’a emekleri için teşekkür eden Başkan Ali Koç “Bütün kalecilerimizi bugün buraya getirecektik ancak covid dolayısıyla sıkıntılar yaşıyoruz. Onun için Altay ve Harun bilahare sizlere gelip, imzalı formalarıyla kitabınızı sizin elinizden alacaklar. Bu eseri sadece bizlere değil tüm futbol dünyasına kazandırdığınız için teşekkür ederiz.” dedi.
 
Başkan’ın “Şu an faal en beğendiniz üç kaleci kimler?” sorusuna eski kaleci Bülent Arslan “Altay, Uğurcan ve Muslera” yanıtını verirken “Kayserispor’un genç kalecisi Doğan ile Rize’de oynayan bizim altyapımızda yetişen Tarık da gelişime açık kaleciler." dedi.
 
Ardından söz alan Yönetici Sevil Zeynep Becan, “Bülent Bey’e teşekkür ediyorum. Bütün branşlarımızda bilimselliğe, araştırmalara ve istatistiklere önem veren bir kulübüz. Bu bağlamda da baktığımızda Türkiye’de özellikle bilimsellik noktasında eksiklikler olduğunu görüyoruz. Örneğin gayri resmi tarih gibi sadece kafa karıştıran bilimsellikten uzak kitaplar yayınlanıyor ama bilimsel kitaplar kapsamında sanıyorum Bülent Arslan’ın kitabı bir ilk olacak. Bu arada özellikle gençlerimize mesaj vermek istiyorum. Çok kabiliyetli de olsanız çok çalışmaya ihtiyacınız var. Çok çalışsanız da döneminiz geçtikten sonra neler yaptığınız konusunda eğitim ve kendinizi geliştirme çok büyük rol oynuyor. Bülent Bey'in örneğinde baktığımız zaman kalecilikten mühendisliğe mühendislikten akademisyenliğe ve iş insanlığına kadar uzanan bir kariyer var. Bir de şöyle düşünün ki sonrasında da bir eser bırakıyor. Yani döneminde idol olmanın kulübünün sesini duyurmasının dışında böyle bir kitapla jenerasyonlara hitap edebiliyor. Çok güzel bir örnek onun için. Burada olduğunuz için eğitim kendini geliştirme son derece önemli bir konu. Kendisinden öğrenecek çok şey var.”dedi.
 
Arslan ayrıca, beraber oynadığı oyuncular ve birlikte çalıştığı teknik direktörlerle yaptığı soru-cevapların yer aldığı defteri Fenerbahçe Müzesine bağışladığını belirtti. 
 
Bülent Arslan’ın “Kaledeki Açı” kitabı, pazartesi gününden itibaren satışa çıkıyor.

1k02ia477bxz4d6yv3zx.jpg

lfjzt91mze1605pkmk.jpg

9om81efz3hkahryil28n.jpg

2q95143jn2kr0ujejhxp.jpg

 

mkqg8f173dkua8d7vxj2.jpg

1sz7ljwpogbqchemip5.jpg

 

zlqb0868m9nj6zicvdgz.jpg

3fqps9j3xwzy41did.jpg

i1uis6a0owx1wwya1g.jpg

c92jksndbj06wtslfn0.jpg

8isrxb83ugl4db3eahzd.jpg

sudwot17b4pu3894s8m.jpg

e3y8c199keoj9zv891l.jpg

q1r5vf2pkm2hyb2d0eh.jpg

elq0tf6l2iwprcbuudax.jpg

qfvkrqeylb49ql4jht6.jpg

ni8btj9whtq7an4u8krh.jpg

ofb2dczza3a5h6wgik8l.jpg

wuib3n6bzyp69at4wgo6.jpg

9ftetmyfzzw41xdlk91g.jpg

BÜLENT ARSLAN
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500