Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

OMÜ Turizm Fakültesi Janus Takımı Teknofest Finalinde

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Turizm Fakültesi öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Atar ve öğrencileri tarafından kurulan "Janus Takımı", geliştirdikleri "Dijital Anketor" isimli projeyle Teknofest'te başarılı bulunarak finalist olmaya hak kazandı.

OMÜ Turizm Fakültesi Janus Takımı Teknofest Finalinde
OMÜ Turizm Fakültesi Janus Takımı Teknofest Finalinde BafraHaber

Turizm sektörüne yönelik inovatif amaçlı hazırladıkları "Dijital Anketör" isimli projeyle Teknofest'in; bu sene ilk defa düzenlenen Turizm Teknolojileri alanının “Yenilikçi Kültürel Tanıtım” kategorisine başvuru yapan Turizm Fakültesi öğrencileri Batuhan Gürçınar, Murat Alizade ve Yunus Emre Sevindik finale çıkarak OMÜ adına başarı elde etti.

 

Janus Takımı'nın Akademik Danışmanı Turizm Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Atar, proje hakkında bilgi vererek "Öğrencilerimle birlikte geliştirdiğimiz 'Dijital Anketör' projesi, turizm alanında yaşanan bazı olumsuz durumların hızlı iletilmesi nedeniyle yaşanan sıkıntılardan dolayı ortaya çıktı. Geliştirilen ürün; turistlerin turistik bölgelerde yaşadıkları sorunların anlık olarak ilgili birimlere iletilebilmesi ve bu sorunların hızlı bir şekilde çözüme ulaştırılması adına tasarladığımız bir cihaz." Dedi

 

Teknofest’te 3 aşama geçerek finale kalan Janus Takımı, 21 Eylül’de başlayacak ve 5 gün sürecek finallere katılarak OMÜ’yü temsil edecek.

hyk72wbh2fjsdmq3olok.jpg

a6zfplbnqv7vcqgabpaz.jpg

 

5kqrbfsh7ocx1oahn140.jpg

5rruvk7p2y23c37321g9.jpg

o8xajxn3prudcntvsf27.jpg

 

OMÜ TURİZM FAKÜLTESİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500