Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

BAŞKAN KILIÇ'IN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 98. Yılı nedeniyle bir mesajı yayımladı.

BAŞKAN KILIÇ'IN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI
BAŞKAN KILIÇ'IN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI Admin

Başkan Kılıç mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

“Cumhuriyet Bayramının 98. Yılında, aynı coşku, heyecan ve gururla Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bir asırlık şanlı geçmişe sahip İstiklal Harbimizin zafere ulaşmasında ve yeni devletimizin kuruluşunda vazife üstlenen kahramanlarımızı saygıyla yâd ediyorum.

 

Cumhuriyet, her türlü zorluk ve yokluğa rağmen, Türk milletinin özünde var olan birlik ve beraberliğin, bağımsızlık ve hürriyet aşkının, muasır medeniyet seviyesine erişmiş güçlü bir Türkiye kurma azim ve kararlılığının gurur verici eseridir.

 

600 yıllık bir cihan devletinin mirası üzerinde yükselen Cumhuriyetimizi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün veciz bir şekilde ifade ettiği 'Muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma' mücadelesini, ilk günkü heyecanla, azimle ve şevkle sürdürüyoruz.

 

Ülkemizi 'muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarma' mücadelemizde ileri demokrasi ve güçlü ekonomi yönünde kat ettiğimiz her mesafeyi, şanlı geleceğimiz için yakılan bir ışık olarak görüyoruz.

 

Bugün Türkiye Cumhuriyeti devleti sadece kendi vatandaşlarının değil, aynı zamanda bölgemizdeki ve dünyada ki tüm mağdurların, mazlumların, soydaş ve kardeş toplulukların da umut kaynağı olmaya devam edecektir.

 

Her 29 Ekim'de yenilenen azim, kararlılık ve enerjimizle; Cumhuriyetin 98. yıldönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi gönül borcu ve saygıyla anıyor, değerli Bafralı hemşehrilerimin ve ülkemizin Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500