Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Bafra Anadolu Lisesi Mezunları Derneği’nden Basın Açıklaması

Sosyal Medya ve bazı yayın organlarında çıkan haberlerden dolayı Bafra Anadolu Lisesi Mezunları Derneği yazılı basın açıklaması gerçekleştirdi.

Bafra Anadolu Lisesi Mezunları Derneği’nden Basın Açıklaması
Bafra Anadolu Lisesi Mezunları Derneği’nden Basın Açıklaması Admin

Bafra Anadolu Lisesi Mezunları Derneği Yönetiminden yapılan açıklamada şu satırlara yer verildi. "Cumhuriyet Yürüyüşü fikri Bafra Kaymakamımız Sayın Cevdet Ertürkmen ile paylaşılmış, yürüyüş düşüncemiz Sayın Kaymakamımız tarafından memnuniyetle kabul edilmiş ve desteklenmiştir.

Yürüyüşün ana teması, hiçbir kamu kurumu ve siyasi parti desteği olmaksızın, tamamen siyasetin dışında, bir sivil toplum kuruluşu olarak derneğimiz gayretleri ile okulumuz mezunları ve Bafra halkı ile Cumhuriyet kutlaması yapmaktı.

AMACIMIZ SADECE CUMHURİYET BAYRAMINI KUTLAMAKTI

Amacımız bugüne kadar resmi devlet programı ya da siyasi partilerce yapılan yürüyüşlerden farklı bir program ile siyasetten uzaklaşarak belki de ilk defa sadece halkın katılımı ile Cumhuriyet Bayramı kutlamaktı.

Bu sebeple hiçbir siyasi parti başkanı ya da teşkilatı yürüyüşe özel olarak davet edilmemiştir. Yürüyüşte protokol olmaması, bando eşliğinde, sadece Türk bayrakları ile Bafra halkının yürümesi planlanmış olup tüm hazırlıklar da bu ana fikir üzerine yapılmıştır.

Yürüyüşe iki gün kala Memleket Partisi Genel Başkanı ve partililerin yürüyüşe katılacağı bilgisinin haricen edinilmesi üzerine ilgili parti yetkililerinden bilgi alma  ile zorunluluğu doğmuş olup bu sebeple kendiler ile yapılan görüşmede dernek yönetimi ya da başkaca ilgililerce davet edilmedikleri ancak halka açık yürüyüşe katılacakları bildirilmiştir.

SİYASİ PARTİNİN YÜRÜYÜŞE ZARAR VERECEĞİ KANATİNE VARILMIŞTIR

Parti yetkililerine yürüyüşün genel özelliği, sivil ve siyasetten uzak bir yürüyüş yapılma amacı anlatılmak istenmiş ancak somut bir sonuca ulaşılamamıştır.

Yaşanan bu durum karşısında, hiçbir siyasi partinin özellikle davet edilmediği yürüyüşe, sırf bir siyasi partinin genel başkan seviyesinde katılmasının yürüyüşün genel niteliğine ve bugüne kadar siyaset dışı çalışmalar yapmaya gayret göstermiş olan derneğimiz faaliyetlerine zarar vereceği kanaatine varılmıştır.

Elimizde olmadan gelişen bu şartlar sonucunda, toplumsal birliktelik ve siyasetten uzak yaşama ve dernek faaliyetinde bulunma gayreti içerisinde olan dernek yönetimimizce yürüyüşün iptalinin daha doğru olacağı kanaatine varılmıştır.

DERNEK FAALİYETLERİMİZ DEVAM EDECEKTİR

Bafra Anadolu Lisesi Mezunları Derneği tarafından Bafra’da belki ilk defa siyasetten uzak gerçekleştirilmesi amaçlanan Cumhuriyet Yürüyüşü bu sebeplerle derneğimizce alınan karar sonucunda iptal edilmiştir.

Yürüyüşün iptali hususunda hiçbir siyasi ya da kamu baskısı altında olmadığımızı, yürüyüşün iptali sürecine kadar tüm yetkililerce desteklendiğimizi ve teşvik edildiğimizi açık yüreklilikle ifade etmek isteriz.

Ziyadesiyle üzüldüğümüz bu durumun Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının da önüne geçecek şekilde gündemde kalması ve hatta siyasi malzeme olarak kullanılma çabasından rahatsız olduğumuzu bir kez daha dile getirmek isteriz.

Bizler dernek olarak, yasaların öngördüğü ve amaçlarımıza da uygun şekilde, mezunlarımız ve halkımız için çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Saygılarımızla.
Bafra Anadolu Lisesi Mezunları Derneği

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500