Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

TÜM SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI TANITIM GÜNLERİNDE SAMKON YENİKAPI'DA YERİNİ ALDI

Tüm Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu'nun organizasyonda Yenikapı Etkinlik Alanı'nda gerçekleştirilen "Tanıtım Günleri" başladı.

TÜM SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI TANITIM GÜNLERİNDE  SAMKON YENİKAPI'DA YERİNİ ALDI
TÜM SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI TANITIM GÜNLERİNDE  SAMKON YENİKAPI'DA YERİNİ ALDI Admin

Tüm Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu'nun organizasyonda Yenikapı Etkinlik Alanı'nda gerçekleştirilen "Tanıtım Günleri" başladı. TSTK Genel Başkanı Cevdet Akay, tüm İstanbulluları tanıtım günlerine davet etti.

 

Tüm Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu'nun28-31 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirileceği tanıtım günlerine ilk günde ilgi yoğun oldu. Açılış törenine, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı.

Yöresel oyunların oynanmasının ardından konuşmalara geçildi.

Tanıtım günlerinde yöresel lezzetler ve kültür-sanat etkinlikleri yer aldı. Tanıtım günleri hakkında bilgi veren TSTK Genel Başkanı Cevdet Akay, "Bu Tüm Sivil Toplum Kuruluşlarının tanıtım günleri 28 - 31 Ekim arasında 4 gün boyunca sürecek. Burada 81 ilimizin kültürel, sosyal, turizm, gastronomi gibi her türlü etkinliği burada sergilemeye çalışıyoruz. Tüm illerin içinde bulunduğu yapı olarak bu ilk kez düzenleniyor. Kültürden, sanattan, spordan aklınıza gelen bütün alanlarda etkinliklerimiz var. Ben bütün katılımcılara teşekkür ediyorum. Sadece hemşeri dernekleri değil. Burası bürokrat, iş adamı ve akademik camianın da içinde bulunduğu bir yapı olduğu için imza günleri de var. Göründüğü gibi girişte Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu’nun (SAMKON’un ) hazırladığı ilk adım sergimiz var. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Bandırma Vapuru ile başlayıp Samsun'a geçişinde ki 27 günlük serüvenini anlatan bir resim sergisi sergiledik. Bundan sonrada etkinliklerimiz devam edecek. İyi bir şekilde illerimizi temsil edip Türkiye'ye daha çok tanıtmaya çalışacağız. İlk gün ilgi güzeldi ama daha da artarak devam edecektir." diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hüseyin Aksu, TBMM CHP Başkan vekili Erdal Akay da birer konuşma yaparak birlik ve beraberlik mesajları verdiler.

Plaket töreninde ise SAMKON Genel Başkanı H.Kaya Aşcı ise Tüm Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu adına CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı’ya plaket takdim etti.

Konuşmaların peşinden halay ekipleri gösterilerine devam etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500