Reklamı Geç
Advert
Ortak akılda buluşalım
Hasan Davran

Ortak akılda buluşalım

Bafralı 2012 yılında; insanı temel alan

Bafralı 2012 yılında; insanı temel alan, akıl yoluyla iyiye, güzele ve  doğruya ulaşabileceğini savunan hümanist (insancıl) dünya görüşüyle  ortak akılda buluşmasının gelipte geçtiğinin bilinci içinde olmalıdır. 

Yeni yıla başlarken biten yıl neler yaşadığımızı neler öğrendiğimizi  gözden geçirin. Çevremize Bafra'mıza yararlı olup olmadığımızı, zamanımızı iyi kullanıp,

kullanmadığımızı, düşünmeliyiz.

Her yeni yıl; atılımlar, kısaca yenilikler yılıdır. İnsanlık her yeni  yılda tarihini yeni başarılar, yeni buluşlarla, zenginleştirmeye çalışır.

Yeni yıl beklentilerin ve arzuların gerçekleşmesi umut edilen,  gelecekle aramızdaki en güçlü bağdır.

Başarılı olmak için belli bir bilinç seviyesine gelerek ben yerine  "Biz" diyerek var olabilmektir. Bunu başarabilirsek bu zor günleri de  aşarız.

Doğan her gün umutlarla doludur, bizim için umut dolu yüreğimiz ise güçtür. Bu yürek bizde var, varda olacaktır.

Biz varız dün de vardık, bugünde varız ve hep var olacağız...

Akıp giden zaman gerçekten acımasız. Biz hep 30 ilden büyük oluşumuzla övünmüşüz ama güçlü olan sayıca  kalabalık kitleler değildir, Eğitimli kitlelerdir. Bafralı Karadeniz'in Gapı olarak nitelendirilen Türkiye'nin sayılı dört ovasından birinin üzerinde yaşıyor. Bu mirası bu güne kadar insafsızca harcadık.Tarımda sanayileşmeyi başaramadık. Bunun yanında Bafra'mızda yetişen  ufku geniş gençlerimizi sanayileşmiş büyük kentlere gönderdik. Bunların Bafra'ya dönüşleri olmadı. Bafra'mızda bu gerçekler  yaşanırken, hiç mi bu Bafra'yı seven yoktu? Hiç mi mücadele edecek, çaba gösterecek olmadı? Tabi ki vardı.Ferdi çabalarla bu kadarı olurdu. Biz bugüne kadar ortak akılda  buluşamadık. Halbuki demokrasi cehalet ile bağdaşamaz. Gerekli eğitimi  ve öğretimi görmemiş insanların, demokrasi rejimi ile tanışması çok  zordu. Sivil toplum örgütleri olmadan demokrasi olmaz. Bugüne kadar  Bafra'mızda gençliğe hiç mi hiç sahip çıkmadık, gençlerin önünü  açmadık. Bafra da son yıllarda genç kuşakların, Sivil Toplum Örgütleri  farkındalığını fark etmeleri bizleri sevindirdi. Son örneği olarak Bafra'da bir fakülte açılması için 'Fakültemizi istiyoruz. Bir imzada  en at' sloganı ile başlayan imza kampanyasında 60 bin imza toplayan  'Bafra için hepimiz' platformu sivil inisiyatifi işadamlarımızı ve  milletvekillerimizi harekete geçirmiştir. Bugün Aşçı Ailesi Bafra'mıza  19 Mayıs Üniversitesi'ne bağlı Bafra Şevket Aşçı Turizm Fakültesi'ni  kazandırmışlardır. Fakültemizin Bafra'mıza kazandırılmasında emeği geçen herkese buradan  teşekkür ediyoruz.

Fakülte ile başlayan bu işin Bafra'mızın sosyalleşmesinde, turizminde, kültür, spor faaliyetlerinde devam edeceği düşüncesi içersinde yeni yılın umudunun iyimserliğini hissederek yeni  yılın insanlığa ve ülkemize barış, mutluluk getirmesini diliyorum.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Prof. Dr. Türk
Prof. Dr. Türk "YALNIZ MERKEZÎ İDARE DEĞİL, BELEDİYELER DE GÖREVLİ VE YETKİLİ"
ERDOĞAN ERGÜN SON YOLCULUĞUNA DUALARLA UĞURLANDI
ERDOĞAN ERGÜN SON YOLCULUĞUNA DUALARLA UĞURLANDI