Reklamı Geç
Advert
YAYA KALDIN CHP!
Vural Dilmaç - Damla Damla

YAYA KALDIN CHP!

Cumhuriyet nesli ile sık sık Osmanlı’nın torunları olduğunu söyleyen fertler arasında çok hafif bir anlaşmazlık yaşanıyor.

        Osmanlı’nın torunları bundan 300-400 yıl önceki başarılı savaşları gündeme getirerek o günleri yakın tarihmiş gibi ballandıra ballandıra anlatıyorlar. Daha doğrusu Osmanlı’yı gündemde tutmaya çalışıyorlar. İster Selçuklu olsun, ister Osmanlı olsun, onların torunları tarihe gömülmüş tozu toprağı dahi kalmamış İmparatorluğun torunları olmakla gurur duyarken, yepyeni pırıl pırıl Cumhuriyet nesli kendi parlak tarihlerini anlatmaktan aciz kalıyorlar.

I.ve II. İnönü Savaşlarını kazanan dünyayı, düşmana zindan eden İsmet Paşa’nın zaferleri hiç halka anlatılmıyor. Mustafa Kemal’in emir ve direktifleri ile Lozan’da Türkiye’nin kaderini değiştiren ve bugünkü üniter devleti kuran, sınırlarını belirleyen, üzerinde yaşadığımız 24 Temmuz 1923 yılında bu vatanı bize resmen hediye eden kahramanlarımızdan hiç bahsedilmiyor. Anladığıma göre Osmanlı’nın külleri ile Cumhuriyet tarihinin üzeri örtülmek isteniyor. İnşallah yanılmış olabilirim.

Atatürk ve arkadaşlarının bütün hayatı cephelerde koşuşturmakla geçti! İnönü 2. Dünya Savaşı’na bulaşmamayı temel politik yaptı. Bunun bedelini de iç politikada acımasızca çekti.

Uyan ey CHP! Varlığını sürdürmek için parlak geçmişine sahip çıkmak zorundasın…

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KAYMAKAM ADANUR'DAN VEDA ZİYARETİ
KAYMAKAM ADANUR'DAN VEDA ZİYARETİ
BAFRA BELEDİYESİ YAZ SPOR OKULLARINA COŞKULU AÇILIŞ
BAFRA BELEDİYESİ YAZ SPOR OKULLARINA COŞKULU AÇILIŞ
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompası penis pompası gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri