Reklamı Geç
Advert
SIRTIMIZDAKİ KAMBUR
Vural Dilmaç - Damla Damla

SIRTIMIZDAKİ KAMBUR

BEŞ seneyi daha geride bıraktık…

Yeni bir beş sene için seçilen Başkanlar koltuklarına oturdular. Yolları açık, şansları bol olsun…

Belediye Başkanlığı çok zor makamdır. Sabahın dokuzundan akşamın beşine kadar halkla iç içe burun burunasın, akla gelmeyecek isteklere cevap vermek zorundasın, elde olmayacak aksaklıklarda Belediye suçlanır. Allah hepsinin yardımcısı olsun. Seçimlerden önce Başkan adayları halka verdikleri vaatlerin yarısını gerçekleştirebilirlerse, beş sene sonra ülkemiz cennetten bir köşe olur. Yalnız kafalardaki soru şu: “Neyle yapacaklar, nasıl yapacaklar ve de hangi parayla yapacaklar?..”

Belediye Başkanları tekrar seçilemediğinde, kendisine gösterdiği çalışmalardan dolayı teşekkür edilir, ondan sonra da uğurlanır, yani seçim kazanamamış milletvekilleri gibi ballı emeklilik maaşları olmaz, Başkanlık bir hizmettir ve bu hizmetin ömür boyu geliri olmaz.

Bir milletvekili mecliste iki seneyi doldurduktan sonra ballı emeklilik hakkını kazanmış olur. Geleceği garanti altında ve milletvekilliği sona erdiğinde ailesi ile birlikte ömür boyu sağlık hizmetlerinden de istifade ederler.

Belediye Başkanları ile milletvekillerinin çalışma ve sorumlulukları kıyas bile edilemez. Milletvekilinin mecliste bir aylık çalışması, Belediye Başkanının üç günlük çalışmasıyla eşdeğerdir. Her beş senede bir aşağı yukarı değişen beş yüz elli milletvekiline, bu fakir milletin fertleri ömür boyu bakmak zorunda mıdır?

Bu sorunun cevabını da siz verin…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500