Reklamı Geç
Advert
DEMOKRASİ ARAÇ DEĞİL, AMAÇTIR.
Hasan Davran

DEMOKRASİ ARAÇ DEĞİL, AMAÇTIR.

Sivil toplum demokrasinin can damarıdır. O olmadan demokrasinin sağlıklı olması mümkün değildir.

Türkiye’nin en büyük sorularından biri olan kutuplaşmanın nedeni sivil toplum alanında güç birliği yapılmamasıdır. Baştaki  karar vericiler, demokrasinin bugüne kadar ülkemizde gelişmesini  sağlayamamıştır. Demokrasinin özü çoğunluk değil, farklı olanın, her bir kişinin haklarını ve özgürlüklerini korumaktır.

 Anayasada belirtildiği gibi siyasi partiler demokrasinin vazgeçilmez unsurlarıdır. Siyasi partilerin varlığı,demokrasimize değer katar.Bu makamları iyi kullananlar için bu makamlar şandır,şereftir.İyi kullanmayanlar ise gün gelir çocuğunun,torununun yüzüne bakamayacak, halkın arasına karışamayacak duruma düşerler.

Ülkemizde 8 Haziran 2015’te  milletvekili seçimleri yapılacak. İstediği siyasi partiden aday adayı olmak için ilgili yasalar uyarınca milletvekili adayı olmak isteyen bürokratlar, siyasiler görevlerinden istifa ettiler. Her aday kendince değerli, ehil,liyakatli olduğunu söylüyor.

Biz Samsun’u ele alırsak; 9 milletvekili çıkaracak Samsun’da yüzlerce aday adayı siyasi partilere müracaatlarını yaptılar. Seçim çalışmalarında Samsun için projelerini anlatıp Samsun’un kalkınmasında projelerini hayata geçirip kalkınma sıralamasında Samsun’u Türkiye’de ilk 10’un içine sokacaklarını anlatıyorlar. Hepsi Samsun sevdalısıymış !  -birçoğunu tenzih ederek - Biz bunların çoğunu seçim döneminde ilk defa gördük. Bunlar bu kadar başarılıysalar bugüne kadar neden bu projelerini Samsun’a kazandırmak için ortalıkta görünmediler. Biz çoğunu devletin tarafsız memuru zannederdik. Meğer her biri makamlarında parti komiseri gibi bulunurmuş. Devletin değil kendi siyasi geleceklerini hazırlamışlar. Samsun’a hizmet sadece milletvekili olmaktan geçmez. Aday adaylarının  içinde çok yetenekli adaylar var. Bunlar bulundukları makamlarda kendini kanıtlamış, bilgi ve becerilerini Samsun’un kalkınmasında Samsunluluk ruhuyla, parası olanlar yatırımlarıyla, bilgisi olan fikirleriyle…Sadece seçimden seçime değil!Her zaman Samsun sevdalısı olmuşlardır. Biz onları iyi günde kötü günde aramızda gördük.

    Onun için iyiyi kötüden ayırarak iyiye sahip çıkmak için 8 Haziran milletvekili genel seçimlerinde oy kullanacak vatandaşlarımız için gün dilek dileme değil, olanı biteni göremeyen gözlere gösterme,duymayan kulaklara duyurma,anlamayan akıllara bunları açıklama,uyuşmuş zihinlere,uyutulmuş ama uyutulduğunun  farkında olmayanlara anlatma ve aldatılmışlarımızı bilinçlendirme günüdür.

Gün kültürümüze sarılmak, değerlerimize sahip çıkmak, cumhuriyetle kazandıklarımızı korumak, her bir karışı kanlarıyla sulanan bu topraklarda silah arkadaşlarıyla birlikte aydınlık Türkiye’yi kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yoluna dönmek, ulus devletimizi savunmak günüdür.

Ben yaşamım boyunca hep doğrudan yana taraf oldum. Türkiye Cumhuriyeti ve Bafra düşmanlarına hep karşı çıktım.8 Haziran seçimlerinde liyakatli, ehil adayları seçerek büyük millet meclisinin milli irade temsilini gerçekleştirme temennisiyle aday adaylarına başarılar dilerim. Bafralı adayların Bafra’nın hak ettiği sıralamada yer almasını dilerim.

 

Toplumda , doğruya doğru,yanlışa yanlış diyemediğimiz bu dönemde benim  halkımın haklarını savunma savaşı veriyor olmam belki deliliktir.Belki toplum bir deli arıyor! Bu delilikse ben böyle deliyim işte..!

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Prof. Dr. Türk
Prof. Dr. Türk "YALNIZ MERKEZÎ İDARE DEĞİL, BELEDİYELER DE GÖREVLİ VE YETKİLİ"
ERDOĞAN ERGÜN SON YOLCULUĞUNA DUALARLA UĞURLANDI
ERDOĞAN ERGÜN SON YOLCULUĞUNA DUALARLA UĞURLANDI