Reklamı Geç
Advert
BAFRA SEVDANIZ SEÇİMDEN SEÇİME OLMASIN
Hasan Davran

BAFRA SEVDANIZ SEÇİMDEN SEÇİME OLMASIN

29 Mart yerel seçimlerinde belediye başkanlığı, Samsun İl Genel Meclisi üyeliklerini kazanmak için adaylar kıyasıya yarışıp Bafra için onlarca proje üretip Bafra’mıza kazandıracaklarını vaat ettiler.

Her seçimde olduğu gibi her aday Bafra sevdalısı kesildi.

Bu projeler gerçekleşmiş olsaydı Bafra Karadeniz’de cennetten bir köşe olurdu. Ama bu vaatleri verenler ve projeleri seçim zamanı halka sunanlar seçimleri kaybettiklerinde gelecek seçime kadar ne kendi projelerini gerçekleştirmek için çaba harcamışlar ne de seçimde kaybettikleri adayın projelerini neden yapmadığının hesabını sormamışlardır. Sormuş olsalardı, seçimi kazanan adaylar gerçekleştirmedikleri vaatlerin hesabını vermek zorunda kalacaklarından hizmet verebilmek için daha gayretli çalışırlardı. Demokratik sistemlerde muhalefet ne kadar güçlü yapılırsa hizmet o ölçüde daha fazla olur.

Ben Bafra’da bugüne kadar belediye başkanlığı seçimine girip de kaybeden belediye başkan adaylarının seçimden sonra ne Bafra için gerekli olan projelerini gerçekleştirdiğini ne de Bafra’mızın ekonomisi, kültürü, eğitimi için yapılan toplantıların hiçbirinde gelecek seçimde aday olana kadar görmedim. Bafra sevdalılığı kendisine makam değil de Bafra’ya hizmet aşkı için söylemiş olsalardı hem Bafra kazanırdı hem de kendileri gelecek seçimlerde halkın desteğini alırlardı düşüncesindeyim. Bunun aksini iddia eden varsa bu köşemde kendisine yer verir yanlışsam özür dilerim. Hodri meydan diyorum. 29 Mart’ta Bafra Belediye Başkanlığı’nı kazanan Zihni Şahin seçimde Bafra halkına sizin her derdiniz benimde derdim olacak, sizin hizmetkarınız olacağım, projelerimi sundum, yapamayacağım hiçbir sözü bugüne kadar vermedim hiç kandırmadım, sizleri mahcup etmeyeceğim demişti. Milletvekilleri de Zihni Şahin’in projelerinin arkasında hükümet desteği olacağını ve destekçisi olacaklarının sözünü vermişlerdi. Bafra halkı Zihni Şahin ve milletvekillerine inanarak oylarını verdi ve Bafra Belediyesi’nde Zihni Şahin dönemi başladı. Belediye başkanını kutlayıp Bafra için yapacağı hizmetlerde bizlere ne görev düşerse 24 saat emrinde olduğumuzu söyledik, bu sözü verdik.

Başkana Bafra’nın öncelikli sorunlarından hangisinin çözümü için hangi projenizi hayata geçireceksiniz diye sorduğumuzda ilk önce su sorunu dedi ve haziran ayı sonunda sağlıklı suya kavuşacağımızı, gençlerimizin mesleki eğitimi ve kültürevi, çok amaçlı spor merkezi, çok amaçlı meydan projesi, 50 bini aşkın gencimize iş sahası yaratmak için işadamlarımızı Bafra’mıza davet edip gerekirse kendilerini tek tek ziyaret edeceğim, dedi. Dileğimiz il genel meclisi üyeliklerine seçilen beş il genel meclisi üyemizi parti ayrımı gözetmeksizin Bafra menfaatlerinde birlik olup Özel İdare bütçesinden Bafra’mıza ayrılan payın takipçisi olmalarını diliyoruz. Seçimi kaybeden belediye başkan adaylarını da Bafra sevdalılıklarının makam gözeterek söylenmiş sözler olmadığını verecekleri hizmetlerle ortaya koymalarını ve örnek olmalarını diliyorum.  

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Prof. Dr. Türk
Prof. Dr. Türk "YALNIZ MERKEZÎ İDARE DEĞİL, BELEDİYELER DE GÖREVLİ VE YETKİLİ"
ERDOĞAN ERGÜN SON YOLCULUĞUNA DUALARLA UĞURLANDI
ERDOĞAN ERGÜN SON YOLCULUĞUNA DUALARLA UĞURLANDI