Reklamı Geç
Advert
19 MAYIS’IN 90. YILINI ANKARA’DA COŞKUYLA KUTLADIK
Metin Bostancıoğlu

19 MAYIS’IN 90. YILINI ANKARA’DA COŞKUYLA KUTLADIK

Ankara’da yaşayan Samsunluların kurduğu Samsun 19 Mayıs Kültür ve Tanıtma Derneği her yıl olduğu gibi bu yıl da ,

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve  Gençlik ve Spor Bayramımızı çeşitli etkinliklerle kutladı. 14 mayıs akşamı Opera da “Yaşam ve Tango” isimli baleye tüm Samsunlu hemşerilerimiz davetli idi. 17 mayıs akşamı Limak Ambasador Otel de Balo düzenlendi. 18 Mayıs 2009 Pazartesi günü de hep birlikte Anıtkabir’de Ata’mızın huzurundaydık.

 

Dernek başkanı Turgut Aydıner Anıtkabir defterine şunları yazdı:

 

“Ulu Önder Atatürk Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temel taşları ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve Laik Cumhuriyet ilkesini ortadan kaldırmak için devam eden aşırı çabaların başarıya ulaşmasını önleyecek gücün, ilkeleriniz ışığında yetişmiş büyük halk çoğunluğu olduğu inancıyla huzurunuzda saygıyla eğiliriz.”

 

Burada yazılanlar, hepimizin ortak duyguları , hepimizin Ata’mıza seslenişi idi.

 

            Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, cumhuriyetimize, Ata’mızın ilke ve devrimlerine, demokratik, laik,çağdaş hukuk devletimize karşı girişilen saldırıların milletimizi hiçbir zaman yıldıramayacağına yürekten inancımızın bir defa daha haykırılması  idi.

 

            Biz Ankara’da , Türk Ulusunun özgürlük, bağımsızlık ve çağdaşlaşma savaşında Atatürk’ün önderliğinde, Anadolu’ya , ilk adımın atıldığı 19 Mayıs 1919’un 90’ ıncı yılını böyle kutladık.

 

            Bu kutlamalardan dolayı, dernek başkanımız Tutgut Aydıner’e , başkan yardımcımız Yılmaz Sevimli’ye , yönetim kurulunun çalışkan üyesi Coşkun Lokman’a ne kadar teşekkür etsek az kalır.

 

            Aslında büyük teşekkürüm bu geceye  Bafra’dan gelerek katılan, başta Kaymakamımız Ayhan Boyacı’ya, yeni Belediye Başkanımız Zihni Şahin’e, Ticaret Odası Başkanımız Rızvan Aksoy’a , Ziraat Odası Başkanımız Sait Karagöl’e, İl Genel Meclisi Üyemiz Osman Yıldırım’a,   Hasan Davran’ın organize edip getirdiği Bafralı hemşehrilerimize ve hepisinin değerli eşlerinedir. Örnek bir davranış içinde oldular,  bizi yalnız bırakmadılar.

 

            Samsun ilimizin merkez ilçe ile birlikte 17 ilçesi var olmasına bakmayın, geceye katılanların çoğunluğu Bafralı idi. Hele “sirto” çalınca, başta mendil sallayan Abdullah Göksel olmak üzere meydanı kimseye bırakmadık.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500