Reklamı Geç
Advert
SİZİN HİÇ TÜRK KARDEŞLERİNİZ YOK MU ?
Metin Bostancıoğlu

SİZİN HİÇ TÜRK KARDEŞLERİNİZ YOK MU ?

Suriyeli Kardeşlerimiz :

Sayın Cumhurbaşkanımız Başbakan iken Beşşar Esad’ a ‘kardeş’ diyor, ailece kuzu sarması arkadaşlık ediyorlardı.

Ne var ki bu dostluk  mezara kadar değil pazara kadar sürdü.

Bir pazar günü Washington’a gerçekleştirdiği ziyaret sırasında ABD Başkanı Obama’ya ‘Esad’ı iktidardan uzaklaştırması için’ ricada bulundu,  yardım istedi. Kardeşinin kuyusunu kazmaya başladı. ‘Esad’a güvenmeme’ çağrısında bulundu. Gazetelere verdiği demeçlerde Esad'ı 'devlet adamı' olarak görmediğini, 'terörist' olarak gördüğünü söyledi. Esad’a direnen iç güçlerin (Özgür Suriye ordusunun ÖSO) yanında yer aldı.

Şimdi Suriye kaynıyor.  Bir yandan ÖSO, bir yandan IŞİD ( Irak Şam İslam Devleti) ve Irak’ın kuzeyindeki PKK uzantısı Kürtler (PYD) ile İki büyük Güç Amerika ve Rusya iç savaşın tarafı oldular.

 Artık Esad kardeşimiz, Suriye dostumuz değil amma Üç milyonu aşkın Suriyeli kardeşimizi ülkemizde misafir ediyoruz. Yakında vatandaşlık bile verileceği söyleniyor. Çünkü Suriyeliler kardeşimiz.

Katarlı kardeşlerimiz :

Şimdi bir de Katar sorunu ile karşı karşıyayız.

“Dünya Lideri-Ümmetin Önderi”, “Emir ül Müminin” diye meydanlara çıkan Cumhurbaşkanımız Yenikapı’daki iftarında tuttu bir de namus sözü verdi: “Katarlı kardeşlerimizi yalnız bırakmayacağız!”

Yüzde 13,8’i Hristiyan, yüzde 13,6’sı Hindu, yüzde 3,1’i Budist, bir o kadar Yahudi vesaire geriye kalanı Katarlı olan  “Katarlı kardeşlerimizi” İran’a, Suudi Arabistan’a ve daha nicelerine meydan okuyarak kucaklayacağız,  yalnız bırakmayacağız.

Aldık mı başımıza bir bela daha. Eee kolay değil “Dünya Lideri” olmak.

“Katarlı kardeşlerimizi yalnız bırakmayacağız.” Ordumuz Katarlı kardeşleri için  şehit olup cennete gitmek isteyen Türk gençleri ile dolu. Anneler babalar  bu Türk gençlerini ne gün için yetiştirdi?  Değil mi yani?

 

Yeri gelmişken sormak gerekir. Yahu bizim hiç Türk kardeşimiz yok mu ?

Yunanlılar Adalarımızı bir bir işgal edip silahlandırıyor!

Kıbrıs Türklerinin durumu ne olacak?

Katarlı kardeşlere gösterilen ilgiyi  Tatar’lardan niye esirgedik. Nüfusunun yüzde 12.6’sı Tatar Türk’ü,  bir o kadarı da Azeri ve Özbek olduğu  halde Kırım’ın işgaline hiç ses çıkarmadık.

Bir millet, İki devlet dediğimiz Türk asıllı Azerbaycanlıların toprakları işgal altında çözüm için hiç sesiniz çıkmıyor.

Yoksa Türkler, Türk Asıllılar kardeşlerimiz değil mi?

 Sizin hiç Türk kardeşleriniz yok mu?

Ağzınızdan hiç Türk sözü duymadım da…

Nice Bayramlara Kardeşlerim.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500