Reklamı Geç
Advert
LİDERLİK VE GENEL BAŞKANLIK…
Vural Dilmaç - Damla Damla

LİDERLİK VE GENEL BAŞKANLIK…

Yurdumuzun her ilinde veya ilçesinde her gün yahut kısa mesafeli olarak kurum ve kuruluşlara ait kongre çalışmaları yapılır.

         Böylesi çalışmalar Türk siyasetinin küçük bir noktasıdır. Kongre yapılacak il ya da ilçede hareketli günlere vesile olur. Siyasetin nabzı biraz daha kuvvetli tutulur.

         Hareketli geçen birkaç gün içinde taraflı, tarafsız seçmenler karşıt durum gösterseler de seçimden sonra bu kırıklık gider. Tebrik ve başarı dilekleri yerini alır.

Yurdumuzun her köşesindeki bu siyasi atmosfer, ülkenin her zaman ayakta olduğunun ifadesidir. Sonunda bütün bağlar Ankara’da çözülmeye başlar. Oradaki parti çalışmalarının dozu bambaşkadır. İktidar için çalışan bir muhalefet iktidarı kaptırmamak için her türlü imkânı ortaya seren iktidar.

Muhalefet gördüğümüz ve duyduğumuz kadarıyla genel başkan parti üzerinde hakimiyet sağlayamıyor. Sağdan ve soldan grup toplantılarında merkez karar yönetim kurulunda çatlak seslere çare bulunamıyor. Aslında muhalefet liderinin Ankara’nın dışında birçok il ve ilçeyi dolaşıp sorunlu olan gelişmelere çare bulup, ortalığı yatıştırması lazım, yani partiyi avucunun içinde tutmak zorundadır. Sırası geldiğinde genel başkanları için liderimiz ifadesini kullanmaktadırlar. Liderlik başka, genel başkanlık başka şey. Bugünkü muhalefette lider vasfını taşıyacak birini tanıyor musunuz?

Geçelim iktidara… Her tür toplantıda çok önemli konular tartışılırken arada bir çatlak ses çıkarsa, ertesi gün o şahıs o toplantıya daha giremez, işi bitmiştir. İktidarın lideri Anadolu’yu karış karış dolaşmakta, yaptıklarını ve yapacaklarını sıkılmadan anlatmakta. Bu kadar aşırı çalışma temposu içindeyken yakın ve uzak komşularımızla irtibat kurmayı ihmal etmeden, kafalarına göre Türkiye’yi yüceltmeye çalışmaktadırlar. İktidarın liderini beğenirsin beğenmezsin, o ayrı konu.

İki üç sene içinde gidişat aydınlanmış olacaktır. Genel seçimlerde de halk eğer iktidara güveniyorsa “devam” diyecektir, eğer güvenmiyorsa “arkadaş tamam artık sana yol görüntü, bundan sonra istirahat senin hakkındır.” deyip, seni yolcu edecektir.

Okuyucularımızın ve hemşehrilerimizin Kurban Bayramı’nı kutlarım.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500