Reklamı Geç
Advert
NAZAR MI DEĞDİ BİZE?
Vural Dilmaç - Damla Damla

NAZAR MI DEĞDİ BİZE?

“Nazar mı değdi bize Düştük bu hale neden?”

Damla Damla

Vural Dilmaç

 

 

NAZAR MI DEĞDİ BİZE?

 

         “Nazar mı değdi bize

           Düştük bu hale neden?”

         Bu şarkının ilk iki mısrası bana hep Bafra’nın eski günlerini hatırlatır. Yakın geçmişte siyasetin önemli merkezlerinden biri olan Bafra, şimdilerde sıradan bir seçim alanı haline geldi. Kendi içinden ve özünden çıkardığı çifte çifte milletvekillerini ve bakanını meclise gönderen ve oradan bölgeye ses getiren Bafra’mızın şimdiki haline bakın!

         Bundan böyle geç de olsa gücümüzü göstermenin zamanı geldiğine inanıyorum. Önümüzde sekiz ay sonra genel seçimler var, şimdiden Bafra’daki parti yöneticilerinin ve söz sahiplerinin bir araya gelerek Bafra’dan bir milletvekilini nasıl meclise göndeririz diye düşünüp tartışmaları gerekiyor. Bu girişimi şimdiden Ankara nezdinde temaslarda bulunarak yapmak lazım. Aksi takdirde yine hüsran!

         Bafra önceleri siyasette ve sosyal hayatta Samsun’un bir adım önündeydi. Samsun hep peşimizden geliyordu, hatta Bafra Gazetesi Türkiye’de ilk defa bir ilçede güzellik kraliçesi seçimini tertip etmişti. Muhteşem bir gece oldu. O zamanın Samsun Valisi Sayın Hamdi ÖMEROĞLU, Samsun’u mahcubiyetten kurtarmak için güzellere Samsun eski havaalanında müzikli, yemek ve eğlenceli bir gece tertip etti. Yıllar sonra roller değişti, bizler Samsun’un kuyruğuna yapıştık gidiyoruz.

         Samsun milletvekilleri Bafra’nın ihtiyaçlarını tespit etmek için Bafra’ya teşrif ediyorlar. Kaymakamlıkta ve Belediyede yapılan toplantılarla ve oda başkanlarıyla görüşmelerde bulunuyorlar ve şehrin ihtiyaçlarını tespit ediyorlar. Eksik olmasınlar, kendilerinin sayesinde Bafra’da ayakta durmaya çalışıyor. Oldu mu şimdi? Kendi çocuklarımız varken. Niçin onlardan birini milletvekili yapamıyoruz? Üniversite bitirmiş, gayet donanımlı, kültürlü gençlerimiz varken başkalarının himmetine muhtaç oluyoruz. Kabahat kendimizde, bir türlü doğru dürüst dik durmasını bilemedik. Sesimizi duyuramadık. Yıllar önce Bafra’daki idarecilerin ve büyüklerin yaptıklarını yapamadık. Bafra hiçbir dönem milletvekilsiz kalmamıştı. 2011 yılının Temmuz ayındaki seçimlerde mutlaka içimizden birinin meclise girebilmesi için hep birlikte çalışmamız şarttır. Başaramadığımız takdirde Bafra’yı tanımayan ve bilmeyen, sonra da öğrenmek ve ihtiyaçlarını tespit etmek için Bafra’ya gelecek Samsun milletvekillerinin önlerinde yine mi ceketlerimizi ilikleyeceğiz? Sil yeni baştan gelecek seçimlere katılmak düşüncesi ile yıllar geçecek ve biz aynı yerde sayıp duracağız.

Tercih BAFRALILARIN…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500