Reklamı Geç
Advert
50.YILIMIZDA TARİHİ BULUŞMA
Hasan Davran

50.YILIMIZDA TARİHİ BULUŞMA

Bafra Lisesi Mezunları Bafra Lisesinin kuruluşunun 50.yılını kutlamaya hazırlanıyor.

Bafra Lisesi Mezunları  Bafra Lisesinin kuruluşunun 50.yılını kutlamaya hazırlanıyor.

     

     1936 Eylül,  Bafra Ortaokulu olarak Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlığa doğru başlayan yolculuğumuz,1961’de Bafra Lisesi gençlerini de kucaklayarak bu günlere ulaştı.Bu yolculuğa katılan,yolu Bafra Lisesi’nde kesişen herkesin bir kez daha yoklamaya katılmasını hayal ettik.Bu hayali gerçekleştirecek olmanın coşkusu ve heyecanı içinde 28-29 Mayıs  2011 tarihinde düzenleyeceğimiz 50.yıl kuruluş yıldönümü kutlamalarına bugünden hazırlanıyoruz.

 

     Bafra’da ilk lise olma özelliğine sahip olan Bafra Lisesi’nin 50. yılını  bu güne kadar 17 bin mezunu ve bu dönemlerde görev yapmış öğretmenlerin katılacağı bir dizi etkinlikle kutlayacağız.Kutlamalara Bafra Lisesi’nde 28 Mayıs 2011 günü saat 13.30’da toplanıp başlanacaktır.Etkinliklerle ilgili programı gazetemizin  daha sonraki sayısında , internette , yerel ve ulusal gazetelerde mezunlarımıza duyuracağız.

 

     45. yıl kutlamalarına katılamayan mezunlar, ya zamanlamada önceden haberdar olmadıklarını ya da davet edilmediklerini söyleyerek serzenişte bulunmuşlardır. Kutlama tarihini şimdiden  duyurmamızın sebebi bu önerilerini ve eleştirilerini haklı bulup 5 ay önceden kendilerini bilgilendirmektir.Bu tarihe göre katılmak isteyenlerin zamanlarını ayarlamalarını istedik.3 Haziran 2006 tarihinde 45. yılımızı 3500 kişinin katılımıyla görkemli bir törenle kutlamıştık.50. yılımızı 10 bin mezunumuzla kutlamak istiyoruz.

 

     Sizden dileğimiz, kutlamalardan haberdar olanlarınızın  internette facebook aracılığıyla kendi devre arkadaşlarınızı da haberdar edip   her mezuna ulaşmanızdır.

 

     45.yıl kutlamalarına katılmak isteyip katılamayan,bizleri davet etmediler diye serzenişlerini telefonlarla bize gözyaşları ile ileten mezunlarımız:Ev sahibinin davete  çağrıldığı nerede görülmüştür. Ulaşamadığımız mezunlarımız,  bu çağrımızı  davet olarak kabul ediniz.

     Sizleri bu tarihi buluşmada bir araya getirme  heyecanını yaşıyor,28-29 Mayıs 2011 Cumartesi günü beraber olma dileğiyle sevgilerimi sunuyorum.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Prof. Dr. Türk
Prof. Dr. Türk "YALNIZ MERKEZÎ İDARE DEĞİL, BELEDİYELER DE GÖREVLİ VE YETKİLİ"
ERDOĞAN ERGÜN SON YOLCULUĞUNA DUALARLA UĞURLANDI
ERDOĞAN ERGÜN SON YOLCULUĞUNA DUALARLA UĞURLANDI