CHP SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI CEVAT ÖNCÜ BAFRA’DA

CHP SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI CEVAT ÖNCÜ BAFRA’DA KONUŞTU: “BEN BU YOLA SİZLERE GÜVENEREK ÇIKTIM.”

CHP SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI CEVAT ÖNCÜ BAFRA’DA
CHP SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI CEVAT ÖNCÜ BAFRA’DA BafraHaber

‘HAL BİNASI YAPACAKSAK ONUN YERİNİ BERABER TESPİT EDECEĞİZ’

 

CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü Bafra ilçesinde yaptığı konuşmada, “Bizim yöneteceğimiz Samsun Büyükşehir Belediyesinde, tarımı konuşuyorsak, ziraat odalarıyla, ziraat mühendisleriyle, ziraat fakültesiyle, çiftçi birlikleriyle beraber konuşacağız. Paydaşlarla beraber çözüm arayacağız. Hal binası yapacaksak onun yerini beraber tespit edeceğiz” dedi.

 

CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü Bafra ilçesinde partisinin Seçim Koordinasyon Merkezi açılışına katıldı. Burada vatandaşlarla kucaklaşan Öncü, yaptığı konuşmada projelerini anlatıp destek istedi. Samsun’a hizmet etmek için yola çıktıklarını vurgulayan Öncü, “Samsun'un dertlerini, problemlerini biliyoruz. Samsun'da derinleşen yoksulluğu görüyoruz. Samsun'un işsizlik problemlerini hepimiz biliyoruz. Genç işsizliğini, özellikle üniversite mezunlarının iş bulamadığı Samsun'u beraber yaşıyoruz. Samsun'un ve Bafra'nın ulaşım ve trafik problemlerini biliyoruz. Samsun'da bir ticari ürün gibi görülen oysaki insani bir ihtiyaç olan içme suyunun Samsunluya, Bafralıya pahalı satıldığını görüyoruz. Su, ticari bir ürün değildir. İçme suyu, daha çok kar mantığı ile her ay TEFE TÜFE oranında zamlanarak Samsunluya, Bafralıya satılmamalıdır. Bizim buna gönlümüz razı olmadığı için biz bu yola çıktık. Geldiğimiz hafta su faturalarını yarı yarıya indireceğiz. Bunu Samsunluya, bunu Bafralıya müjdeliyoruz. Samsun'da su faturaları elektrik faturalarını geçti. Buna dur diyeceğiz.” diye konuştu.

 

“Samsun'un problemleri bellidir” diyen Cevat Öncü şöyle konuştu:

 

“Bafra'nın problemleri bellidir. Bu şehirde, bu ilçede yaşıyoruz. Bilinmedik bir şey yok. Bilinmeyen bir şey yok. Yeni bir keşfe de gerek yok. Ama özellikle bugün burada biraz Bafra'yı konuşalım. Samsun'un en büyük ilçesinin ihmal edilmişliklerini konuşalım. Samsun'un en büyük ovalarından birine sahip, Bafra Ovası'na sahip ilçede tarımın nasıl desteklenmediğini, üreticinin, çiftçinin hakkını alamadığını konuşalım. Yazın Bafra'da karpuzun tarlada bir lira olduğu dönemde bize marketten on beş liraya karpuz sattıran zihniyeti konuşalım. Biz Samsun'da Çarşamba'da olanları biliyoruz.”

 

CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, “Çarşamba'ya ne yapmış ki şimdi Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterildi. Çarşamba Ovası'nın kalbine kirli sanayiyi, santrali dikti. ‘Şimdi sıra Bafra'ya mı geldi’ diye soruyor vatandaşımız. Biz bu gidişe ‘dur’ diyecek miyiz? Bizlere destek olacak mısınız? Bafra ovasında yılda üç defa tarımsal üretim alınabiliyor. Hal ihtiyacı var mı? Evet var. Nereye götürdüler? Tarımın ortasına götürdüler. Mahkeme ‘dur’ dedi. Bizim yöneteceğimiz Samsun Büyükşehir Belediyesinde tarımı konuşuyorsak, ziraat odalarıyla, ziraat mühendisleriyle, ziraat fakültesiyle, çiftçi birlikleriyle beraber konuşacağız. Paydaşlarla beraber çözüm arayacağız. Hal binası yapacaksak onun yerini beraber tespit edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Bafralılardan destek isteyen Cevat Öncü, “Ben bu yola sizlere güvenerek çıktım. Başladığımız noktayla geldiğimiz nokta arasında sizlerin desteğiyle inanın biz bu seçimi kazanıyoruz. Son viraja girdik. Hep beraber çalışırsak, hep beraber gayret edersek Samsun'un da, Bafra'nın da çehresini birlikte değiştireceğiz. Biz kazanırsak Bafra kazanacak. Biz kazanırsak Samsun kazanacak. Biz kazanırsak 17 ilçe kazanacak. Biz kazanırsak 1 milyon 370 bin Samsunlu kazanacak. Hep beraber çok gayret edelim ve son bir adımı atarak Samsun'u halkçı ve sosyal belediyecilikle birlikte tanıştıralım” diye konuştu.

 

 

 

CHP SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI CEVAT ÖNCÜ BAFRA’DA