“TARİH YAZMAK İÇİN GÜN SAYIYORUZ”

CUMHUR İTTİFAKI BAFRA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI HAMİT KILIÇ MAHALLE MİTİNGİNDE ÇOŞKULU KALABALIĞA SESLENDİ “TARİH YAZMAK İÇİN GÜN SAYIYORUZ”

“TARİH YAZMAK İÇİN GÜN SAYIYORUZ”
“TARİH YAZMAK İÇİN GÜN SAYIYORUZ” BafraHaber

Altınkaya ve Kızılırmak Mahallelerinin ardından ikinci büyük merkez mahalle mitingini Alparslan Mahallesi’nde gerçekleştiren Bafra Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Bafra Belediye Başkan Adayı Hamit Kılıç, coşkulu bir kalabalığa hitap etti.

 

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, AK Parti Samsun İl Başkan Yardımcısı Haluk Bülbül, AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Semiz, MHP İlçe Başkanı Emin Usta, BBP İlçe Başkanı Aslan Koparan ve vatandaşların güçlü, heyecanlı katılımı ile gerçekleşen mitingde önemli açıklamalarda bulundu.

 

Başkan Kılıç konuşmasında şu konulara değindi;

 

EN YÜKSEK OY ORANINI İSTİYORUZ

“Yaklaşık 2 aydır Cuhmur İttifamızın ana kademesi, teşkilatımız, Kadın Kollarımız, Gençlik Kollarımız, Meclis Üyelerimiz, Mahalle Tesilcilerimiz hep birlikte canla başla çalışıyoruz. Daha önce söylediğimzi gibi bu seçimi de büyük bir oy oranıyla kazanacağız. Allah’ın izniyle bu konuda hiçbir sıkıntı görmüyoruz. Yine sürekli ifade ettiğimzi gibi biz sadece kazanmayı hedefleyen bir siyasi düşünce değiliz. Aynı zamanda en yüksek oy oranıyla kazanmayı hedefliyoruz.

 

5 YILDA AŞKLA ÇALIŞTIK

5 yıldan fazla bir zaman diliminde Cumhur İttifakının AK Parti Belediye Başkanı olarak görev yaptık. Bu süre içersinde bir çok projeye imza attık. Bafra’ya hizmet ettik. 139 mahallemizde eş zamanlı, her birine bir şekilde dokunarak, en yakınından en uzağına kadar hizmet etmeye çalıştık. Şimdi yine huzurlarınızdayız. Önümüzdeki dönemde inşallah daha çok hizmet etmek için karşınızdayız, desteğinizi istiyoruz. Sizler bizlere destek verdiğiniz müddetçe biz hiç yorulmadan koşarcasına, bir günü dahi zayi etmeden, gün mefumu olmaksızın hizmet etmeye devam edeceğiz. Bugüne kadar hafta içi hafta sonu demeden ekibimizle birlikte büyük bir gayretle çalıştık. Sırası gelmişken belediye personelime çok teşekkür ediyorum. Hep beraber 6 yıl içerisinde yorulmak bilmeden hizmet ürettik. 139 mahalleye eş zamanlı hizmet etmek sanıldığı kadar kolay bir şey değil. Biz bunu başardık. Bu dönemde özellikle kırsal mahallelerimizde biz Bafra Belediyesi olarak 440 km yol yaptık. Büyükşehir belediyemiz de 450 km yol yaptı. 440 km yol, asfalt ve betondan ibaret. Bu dönemde köylerimiz çok güzel hizmetler aldı. Bu hizmetleri belediyenin kaynaklarını en verimli kullanarak, tasarrufa büyük önem vererek, kıt kaynak ve imkanları en verimli şekilde kullanarak sağladık.

 

“YETER Kİ BAFRA’MIZA GELSİN” DEDİK

Belediyecilik adına olması gereken tüm tesisleri bu dönemde gerçekleştirdik. Beton Santralimizi, Elek Tesisimizi, Taş Ocağımızı, Konkosörümüzü kurduk. 120 km’den fazla beton yol yaptık. Şehir merkezimizde 19 Mayıs dağ barajından gelen suyun modern bir arıtmadan geçirilerek ilçemize gelmesine vesile olduk. Aynı zamanda, bir kısmı asbestli bir kısmı deforme olmuş 115 km içme suyu hattını değiştirdik. Artık memba kalitesinde suyu çeşmelerimizden içiyoruz. Ziyaretlerimizde vatandaşlarımızın bu konudaki memnuniyetlerine şahit oluyor, görevimizi yerine getirmenin huzurunu yaşıyoruz. Bu bize nasip oldu Elhamdülillah. İlçemizin bir başka sorunu olan yağmur suyu ile alakalı olarak 2 m’den büyük petekleri bir çok noktaya yerleştirerek sık sık yaşanan su baskınlarını ortadan kaldırdık. Siyaseten risk olarak görülen bu işlemleri seçime 10 ay kala yaptık. Bu çalışmayı Büyükşehir Belediyesi gerçekleştirdi fakat biz “Yeterki bu hizmet Bafra’mıza gelsin” diyerek işin her kısmında var olduk. Her türlü üst yapıyı yapacağımızı taahhüt ettik.

 

HER ALANDA KÖKLÜ VE KALICI HİZMET

Huzurlarınızda Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir’e teşekkür ediyorum. Bu dönemde Bafra’nın alt yapısı, içme suyu ve grup yollarıyla alakalı çok ciddi emek serf etti. Bizler de bu hizmetler Bafra’mıza gelsin diye taşın altına elimizden öte kolumuzu soktuk. Seçime 10 ay kala bu hizmetlerin gelmesine vesile olurken, şehrin altını üstüne getireceğiz, çukur olacak, toz olacak çamur olacak ve sonucunda vatandaşın tepkisine maruz kalırız demedik. Bir daha böylesi bir fırsat elimize geçmez düşüncesi ile halkımızın işin bitiminde kıymetinin anlayacağı ve hoşgörüsünü ortaya koyacağı inancını taşıdık. SASKİ’ye kumunu da çakılını da biz vereceğiz, üst yapısını da harfiyatını da, betonunu da, parke taşını da biz yapacağız garantisini vererek işi hızlandırdık ve elhamdülillah başardık. Bugün itibariyle yollarımızı da toparlıyoruz, suyumuzu da içiyoruz.

 

GENÇLERİMİZ İŞ İÇİN ŞEHİR DIŞINA GİTMEYECEK

Bu dönemde gençlerimiz şehir dışına gitmesin düşüncesiyle istihdam ve sanayi ile ilgili çalışmalar yaptık. Orta Ölçekli Sanayi Projemizde binalarımız yükselmeye başladı. İlk etapta 20 iş yeri yapmaktayız. Sene sonu itiaberiyle bitecek ve alıcılara teslim edilecek. Proje tamamlandığında yaklaşık 500’e yakın iş yeri olacak ve buralarda 3 ile 4 bin arasında istihdam sağlanacak. Organize Sanayimizde şu an 1500 kişi çalışıyor. Buraya yeni yatırımcıların gelmesi ve yeni fabrikaların açılması için teşvik ediyor ve destekliyoruz. Şu an 10 firma inşaat halinde. 1 yıl içerisinde 1500’e yakın istihdam sağlanacak. Hükümetimiz, Sera Organize Sanayii’nde modern seralar yapılması amacıyla bugünün değeriyle yaklaşık 250 milyon liralık yatırım yapıyor. Bafra’mızda bir tane seramızın yapımına başlandı. Diğerlerinin de tahsisleri yapıldı. Her birinde 50 ile 150 kişi çalışacak. Bu çalışmaların hepsini takip ve teşvik ediyoruz. İstanbul, Ankara, Bursa ve diğer şehirlerden buraya yatırım yapılması yönünde gayret gösteriyoruz.

 

500 DÖNÜMLÜK SOSYAL DONATI

Şehir merkezimizdeki işlerimizi de aynı hasssiyetle takip ediyoruz. 310 dönüm alanda Karadeniz Bölgesi’nin en büyük Millet Bahçesi’ni Bafra’mıza kazandırıyoruz. Millet Bahçesi’nin planlanmasında, projelendirilmesinde, yerinin tesbitinde, imarının yapılmasında, Çevre ve Şehircilik bakanlığımıza yapılması noktasında  çok emek sarf ettik. Projenin % 60’ı tamamlandı. İnşallah bu yıl sonu itibariyle tamamlanacak ve Bafra’mıza nefes aldıracak, sosyal yaşantısına yön verecek bu önemli proje hayata geçecek. Bunlar Bafra’nın vizyon projeleri. Sedde ile birleştiğinde tam 500 dönümlük alanda yapılacak bir sosyal dokudan bahsediyoruz. Aynı alanda Bafra’nın silüeti, sembolü Bafra’nın Sultan Ahmet’i olmaya namzet Millet Camimizin inşaatını başlattık. Camimizin derneği kuruldu. Dernek marifetiyle kısa sürede camimizi de Bafra’mıza kazandırcağız. Bir tarafta cami, bir tarafta Kültür Merkezi, bir tarafta Türk Hamamı ile tamamlayıcı hizmetleri sizlerin hizmetine sunuyoruz. Diğer yandan Tır Parkı ve çocuklarımız için Trafik Eğitim Parkuru, Galariciler Sitesi gibi pek çok projemiz şuan devam ediyor. İnşallah hepsini yeni dönemde tamamlayacağız.

 

6 YILLIK TECRÜBE İLE YENİ DÖNEM ÇOK FARKLI OLACAK

5 yılı hiçbir şekilde zayi etmeden her gününü çalışarak koşturarak geçirdik. İnşallah sizlerin desteğiyle yeni dönem bizler için çok daha yoğun geçecek. Tesislerimizin getirdiği avantajlar ve bizlerin 6 yıllık deneyimi ve tebrübelerimizle tüm mahallelerimizde yapılacak işeri tamamlayacağız, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Diğer taraftan kültür ve sosyal faaliyetlerimiz hızla devam edecek. Bafra’nın turizmine, tanıtımına yönelik projelerimize yenilerini ekleyeceğiz. 50 binden fazla insanı Kapıkayafest’te ağırladık. Kapıkayafest ile Bafra’yı dünyaya açtık.Sosyal Belediyecilik noktasında aşevimizde günde bin öğün yemek veriyoruz. Yemeği alma imkanı olmayanların evlerine götürüyoruz. Kültür hizmetlerimizde gençlerimize eğitim desteği veriyoruz. Son 1,5 ay içerisinde lise sınavına girecek çocuklarımıza 1750, üniversite sınavına girecek gençlerimize 1750 olmak üzere toplam 3500 deneme kitapçığı dağıttık. İlkokul öğrencilerimize 10 bin hikaye kitabı hediye ettik. Okuma salonumuz sabah 08.00’den akşam 22.00’ye kadar dolup taşıyor. Onlara ücretsiz internet sağlamanın yanında ikramlarda bulunuyoruz. Yeni dönem projelerimiz arasında yer alan Yeni Okuma Salonumuzda 250 gencimize benzer hizmetleri vermeye devam edeceğiz. Tüm hizmetleri kaynaklarımızı en tasarruflu şekilde kullanarak sağlıyoruz.

 

BAFRA VE SAMSUN UYUM İÇİNDE OLMALI

Günümüz koşullarında birbirini tamamlayan hizmetlerin olabilmesi için bir tarafta Büyükşehir Belediyesi’nin olması gerkiyor, özellikle fen işlerinde. Büyükşehir Belediyemizin Bafra’ya 5 yıllık dönemde tam 1 milyarlık yatırım yapmasını sağladık. Bu yatırımı Cumhur İttifakı AK Parti Belediyesi olarak yaptırdık. Sera Organize Sanayimize hükümetimiz 250 milyon liralık  yatırım yaptı. O yüzden mutlaka bir tarafta hükümetimiz bir tarafta büyükşehir belediyemiz bir tarafta ise ilçe belediyesi koordineli bir şekilde çalışması gerekir. O nedenle ben sizlerden sadece kendimiz için değil, aynı zamanda Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Halit Doğan için de destek istiyorum. Kendisi ile 5 yıldır beraberiz, sürekli istişare ediyoruz. Yeni dönemde birlikte Bafra’ya çok gzüel hizmetler getireceğiz. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Mecliste de bizim güçlü olmamız lazım. Alacağımız kararlarda bizlere destek veren meclis üyelerimzidir. Meclis üyelerimizin de yüksek oyla kaznaması gerek.

 

YİNE TARİH YAZMAK İÇİN GÜN SAYIYORUZ

Samimiyetimle söylüyorum. Geçen dönemde de bu meydanda konuşurken “Bizim Allah’ın izniyle kazanmayla alakalı bir sıkıntımız yok. Biz yüksek oy oranıyla kazanmak istiyoruz. Hatta Türkiye’deki en yüksek oy oranıyla biz kazanalım istiyoruz demiştim. Şimdi buradan tekrar sesleniyorum. Herkes duysun, tüm samimiyetimle ifade ediyorum. Bizim Cumhur İttifakı olarak, AK Parti Belediye Başkan Adayı olarak kazanmayla alakalı Allah’ın izniyle hiçbir şüphemiz yok. Ama yine en yüksek oy oranıyla kazanmak istiyoruz. Bu bizim için çok önemli. Geçen dönemde % 66 ile kazandık. Bunun faydalarını gördük. Bafra’ya hizmet getirilmesindeki avantajlarını yaşadık. Bu avantajları tekrar yaşamak istiyoruz. En yüksek oy oranıyla alakalı ısrarımız bu yüzden. Bafra’da Samsun’da tarih yazmak için gün sayıyoruz. Bunu da hep birlikte sizlerin desteği ile yine başaracağız.

 

“TARİH YAZMAK İÇİN GÜN SAYIYORUZ”