Bafra'da Polis Teşkilatının 179. Yıl Dönümü Törenle Kutlandı

Bafra'da Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 179. yıl dönümü ve 10 Nisan Polis Haftası düzenlenen törenlerle kutlandı.

Bafra'da Polis Teşkilatının 179. Yıl Dönümü Törenle Kutlandı
Bafra'da Polis Teşkilatının 179. Yıl Dönümü Törenle Kutlandı BafraHaber

Bafra'da Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 179. yıl dönümü ve 10 Nisan Polis Haftası düzenlenen törenlerle kutlandı.

15 Temmuz Şehitler Meydanı'ndaki etkinlikler, Bafra  İlçe Emniyet Müdürü Murat Öner’in Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden törende Bafra İlçe Emniyet Müdürü Murat Öner bir konuşma yaptı.
Öner konuşmasında , "Bu gün, asil Türk Milletinin sevgi ve güvenine mazhar olmuş, demokratik hukuk devletinin Atatürk ilke ve inkılaplarının laik Cumhuriyet’in teminatı olan Türk Polis Teşkilatı’nın 179. kuruluş yıl dönümünü sizlerle birlikte kutlamaktan büyük gurur ve mutluluk duyduğumu belirterek, ilginiz ve katkınız nedeniyle sizleri emniyet teşkilatı olarak şükranlarımızı ve saygılarımızı arz ediyorum.
Şanla şerefle yazılan  178 yıllı geride bırakmış olarak teşkilatımız, 179 kuruluş yılına girerken sadece Türkiye Cumhuriyeti devleti sınırları içerisinde değil, dünyadaki saygın yerinden almış olmanın haklı gururunu taşımaktadır. Emniyet teşkilatımız 500 bini aşan mensubuyla çok büyük bir teşkilattır; özellikle ülkemizde asayişi temin eden Türk polis teşkilatının personeli olarak sizlerin ortaya koyduğu azim ve özveri takdire şayandır. Milletimizin huzur ve güvenliği için gece gündüz demeden fedakarca çalışan sizlerin, ülkemizin en güvenilir kurumlarından olan teşkilatımızı daha da ileriye taşıyacağımıza olan inancımız tamdır’’dedi.

10 Nisan Polis Haftası programına Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Daire Müdürleri, emniyet personeli katılım sağladı.

Bafra'da Polis Teşkilatının 179. Yıl Dönümü Törenle Kutlandı