Bafra'da 23 Nisan Coşkuyla Kutlandı

Bafra’da Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı düzenlendi.

Bafra'da 23 Nisan Coşkuyla Kutlandı
Bafra'da 23 Nisan Coşkuyla Kutlandı BafraHaber

Bafra’da Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı düzenlendi.

Program Bafra 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda saat 10.30’da Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından bayram kutlama programına geçildi. 
Saat 10.45’de Bafra 15 Temmuz Demokrasi Meydanındaki program 
saygı duruşu  ve İstiklal Marşı okunması ile başladı.

Günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Murat Öğretmen yaptı.

Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Murat Öğretmen yaptığı konuşmada,’’Cumhuriyet güneşinin berrak yüzünü vatan ufkunda gösterdiği gün olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 104.yıldönümüne ulaşmanın heyecanıyla i kavuşmuş olduğumuz bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını daha sevinçle ve coşkuyla kutluyoruz. Sevginin , kardeşliğin, hoşgörünün ve barışın hakim olduğu bir dünyada el ele yaşamak ümidiyle , 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyorum.‘’dedi.

Ödül töreninin ardından, şiirler okundu, Halk oyunları ekibi Ateş Böceğinin muhteşem dans gösterisi büyük alkış topladı.
Bugünün küçükleri yarının büyüklerinin jimnastik gösterileri takdir gördü. Halk Oyunları Ekibinin oyunlarının şiirler okundu.
‘’İşte Bu Bayrak’’ gösterisi ile program sona erdi.

Bayram programına Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Sefa Kocabaş, Bafra İlçe Emniyet Müdürü Murat Öner, Bafra Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Erol, Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner, Daire Müdürleri, Askeri Erkan,  siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri,  mahalle muhtarları, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve aileler katıldı.
Bafra'da 23 Nisan Coşkusu 23 Nisan