BAŞKAN KILIÇ'IN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı.

BAŞKAN KILIÇ'IN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI
BAŞKAN KILIÇ'IN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI BafraHaber

Başkan Kılıç, mesajında şu sözleri kullandı:

 

“Engelliler Haftası, engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak ve onları toplumsal hayatta daha etkin ve verimli kılmak adına her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan önemli bir farkındalık haftasıdır.

 

Engelli olmak kişinin tercihi değildir, bu sebeple birer engelli adayı olduğumuzu hatırlayarak engelli vatandaşlarımıza karşı her zaman düşünceli ve duyarlı olmalıyız.

 

Kendilerine inanıldığı ve fırsat verildiği takdirde, engel tanımadan herkes kadar başarılı ve üretken olabildiklerini spordan sanata, edebiyattan siyasete, eğitimden çalışma hayatına kadar her alanda kanıtlamışlardır.

 

Engelli vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerini karşılamak ve onların günlük yaşam içinde rahatlıkla yerlerini alabilecek şartları oluşturmak bizlere düşen en büyük görevdir.

 

Bafra Belediyesi olarak bizler hayata geçirilen tüm çalışmalarda engelli vatandaşları gözeterek,

Bafra’mızı engelsiz bir şehir haline getirmek için tüm ekibimizle birlikte var gücümüzle çalışıyor ve engelleri hep birlikte aşıyoruz.

 

Bu kapsamda hayata geçirdiğimiz tüm projelerimizde engelli kardeşlerimizi gözeterek hareket etmeye özen gösteriyoruz.

 

Bu vesile ile Engelliler Haftası'nın, engelli vatandaşlarımıza karşı olan hassasiyetin artmasına katkı sağlayacağını ümit ediyor, tüm engelli vatandaşlarımıza ve onların her an yanında olan kıymetli ailelerine sağlık, mutluluk ve huzur diliyorum”

BAŞKAN KILIÇ'IN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI