KURTARAN ŞEHİR SAMSUN'DAN GELEN BAYRAK VE TOPRAK GENÇ DOKTORLARA TESLİM EDİLDİ

SAMKON GENEL BAŞKANI HASAN KAYA AŞCI, ‘’ KURTULAN DEĞİL, KURTARAN ŞEHİR SAMSUN’UMUZUN ÖZ TOPRAĞI VE AY YILDIZLI BAYRAĞIMIZ GAZİOSMANPAŞA HASTANESİNE TESLİM EDİLMİŞTİR.’’

KURTARAN ŞEHİR SAMSUN'DAN GELEN BAYRAK VE TOPRAK GENÇ DOKTORLARA TESLİM EDİLDİ
KURTARAN ŞEHİR SAMSUN'DAN GELEN BAYRAK VE TOPRAK GENÇ DOKTORLARA TESLİM EDİLDİ Admin

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle Kurtulan Değil, Kurtaran Şehir Samsun'dan getirilen bayrak ve toprak, genç doktor ve hemşirelere teslim edildi.

14 Mayıs tarihinde Samsun’dan yola çıkan bisikletli sporcu Ömer Çağa'nın 80 kilometre pedal çevirerek getirdiği toprak ve bayrak, İstanbul’da kendisini karşılayan genç sporcular Ecrin Akyüz, Ege Temel ve Furkan Genç'in de katılımıyla, Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesi’nde törenle teslim edildi.

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON)  Genel Başkanı Hasan Kaya Aşcı  ve yönetiminin de hazır bulunduğu törende duygu dolu anlar yaşandı.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı için 14 Mayıs’ta Samsun'dan bisikletle yola çıkan Ömer Çağa, İstanbul'a getirdiği bayrağı kendisini karşılayanlara teslim etti.

105 Yıl önce yakılan “Kurtuluş Meşalesi”nin bu yılki etkinliği İstanbul Gaziosmanpaşa Hastanesinde muhteşemdi. 16 Mayıs 1919’da Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün kurtuluş meşalesini Anadolu’da yakmak ve milleti ile bütünleşmek üzere İstanbul’dan Samsun’a hareket edişinin 105. ci senesinde farklı bir anma programı düzenlendi.  
Konu hakkında bir açıklama yapan Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON)  Genel Başkanı Hasan Kaya Aşcı  ,’’
14 Mayıs 2024  tarihinde Samsun Tütün İskelesi’nden Beylikdüzü Kırlangıç Bisiklet Kulübü Sporcularımızın Kurtulan değil, Kurtaran Şehir Samsun’umuzun kendi öz toprağı ve Ay Yıldızlı Bayrağımızı 800 km. yol kat ederek Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesine teslim etmişlerdir.
Programınıza; Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesi Kurucu Başhekim Sn. Dr. Sedat AZAK,  Üniversite Dekanı Sn. Porf. Dr. Demir BUDAK, Hastane Genel Müdürü Sn. Arzu Kaya ÖZTAŞ, Kurumsal İletişim Yöneticisi Sn. Melda TUNÇEL, SAMKON Yönetim Kurulu üyelerimiz, federasyon başkanlarımız, dernek başkanlarımız, hastane yöneticileri ve geleceğimizin Doktorları, Tıp Fakültesi Öğrencileri ile güzel ve anlamlı bir organizasyon gerçekleştirilmiştir.
Katılım sağlayan bütün misafirlerimize, yönetim kurulu üyelerimize, Beylikdüzü Kırlanğıç Bisiklet Kulübü Başkanı Sn. Haluk KARATAŞ’a, sporcularımıza, ev sahipliği nedeniyle Gaziosmanpaşa Hastanesi yönetimi ve çalışanlarına teşekkür ederiz."dedi.