Bafra’da 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı 105’inci Yılında Coşkuyla Kutlandı

Bafra 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 104’üncü yılında çeşitli etkinliklerle Bafra 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirildi.

Bafra’da 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı 105’inci  Yılında Coşkuyla Kutlandı
Bafra’da 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı 105’inci  Yılında Coşkuyla Kutlandı Admin

Bafra 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 104’üncü yılında çeşitli etkinliklerle Bafra 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirildi.Program Bafra Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Osman Şenocak’ın Atatürk Anıtı’na çelenk koyma töreniyle başladı. Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti.Bafra Gençlikyapt Merkezi Müdürü Selim Erdoğan yaptığı konuşmada, "Bugün, Mustafa Kemal'in Samsun'da tutuşturduğu kurtuluş meşalesinin, Anadolu'da elden ele, gönülden gönüle dolaşmasının 105. yıldönümü. 19 Mayıs, bağımsızlığına düşkün Türk Milletine vurulmak istenen esaret zincirlerini parçalama kararlılığının ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurtuluşuna öncülük eden Kurtuluş Savaşı’nın ilk kıvılcım tarihidir. O gün Samsun'un vatanperver insanlarını selamlayan Atatürk'ün taşıdığı duygularla, sizleri selamlıyorum.
SELAM OLSUN GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK İLE SAMSUNA GELENLERE
HELAL OLSUN AMASYADA MİLLETİN BAĞIMSIZLIĞINI YİNE MİLLETİN AZMİ VE KARARI KURTARACAKTIR DİYENLERESELAM OLSUN ERZUMURMDA VATAN BİR BÜTÜNDÜR PARÇALANAMAZ DİYENLEREHELAL OLSUN MANDA VE HİMAYEYE HAYIR DİYEREK TÜRK MİLLETİNE GÜVENENLERESELAM OLSUN TOPRAĞIN BAĞRINDA SIRADAĞLAR GİBİ YATANLARAMilletimizin tüm onur ve asaletiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün rehberliğinde tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıcıdır 19 Mayıs;19 Mayıs, gençlik; gençlik gelecek demektir. Türk genci, Türk İstiklali ve Türk Cumhuriyeti'nin yılmaz bekçisi, bugün ve yarınların tek ve en büyük güvencesidir. Emanet edilen yarınlarımızda , inanç ve milli değerlerine sahip çıkan, iyi eğitimli, karşılaştığı sorunları akıl, bilim ve uzlaşma ile çözebilen nesiller söz sahibi olacaktır. En değerli varlığımız olan gençleri, kendine güvenen, güçlü, yetenekli ve donanımlı olarak yarınlara hazırlamalıyız.Sevgili Gençler;Unutmayınız ki sizler: Atatürk'ün eserlerinin temel taşısınız.Unutmayınız ki: her 19 Mayıs'ta, Samsun'dan, elden ele Ankara'ya koşturulan bayrağımız, rengini, siz asil Türk evladının damarlarındaki asil kandan almaktadır. Unutmayınız ki "Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır."Kıymetli Gençler sahip çıktığınız değerleri yaşantınıza ve işinize yansıtarak gelecek emellerinize başarıyla ulaşarak, her alanda daha da güçlü Türkiye için sizler yapıtaşları olacaksınız. GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRKÜN 10. YIL NUTKUNDA DEDİĞİ GİBİ TÜRK  MİLLETİ ÇALIŞKANDIRTÜRK MİLLETİ ZEKİDİRNE MUTLU TÜRKÜM DİYENETüm bu kutsal duygularla, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; tüm gazilerimize Rabbimden sağlık diliyorum bu vatan sizlere daima minnettar kalacaktır.Siz gençlerimizin bayramını tebrik ediyor, Saygılarımı Sunuyorum .” dedi. 
Gençliğe Hitabenin okunmasından sonra Gençliğin Ataya Cevabı okundu. Spor turnuvalarında dereceye giren öğrencilere madalyaları takdim edildi. Program gençler tarafından sergilenen halk oyunları, müzik dinletisi, şiirler ve spor gösterileri ile devam etti. Okullar ve sporcuların bayrak töreni ile kutlama etkinlikleri son buldu.Programa Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Ak Parti Samsun Milletvekili Av. Orhan Kırcalı, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Bafra Cumhuriyet Başsavcısı Olcay Aksoy,  Bafra Protokolü, sivil toplum örgütü temsilcileri, siyasi h parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, okul müdürleri,  öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 

23-011.jpg24-010.jpg25-012.jpg26-011.jpg27-012.jpg28-014.jpg30-032.jpg29-010.jpg31-009.jpg33-020.jpg34-013.jpg35-018.jpg35-018.jpg36-016.jpg37-014.jpg38-012.jpg39-013.jpg40-023.jpg41-008.jpg42-009.jpg