ÖĞRENCİLER İLÇEDE DİL BİLİNCİNİ GELİŞTİRMEK İÇİN ESNAFLARLA BULUŞTU

Samsun Alaçam Şehit Kadir Kara Anadolu İmam Hatip Lisesi; Kültür Edebiyat Kulübü, ilçedeki esnaflara dil birliği ve bilici konularıyla ilgili olarak, afiş ve broşürler dağıttı.

ÖĞRENCİLER İLÇEDE DİL BİLİNCİNİ GELİŞTİRMEK İÇİN ESNAFLARLA BULUŞTU
ÖĞRENCİLER İLÇEDE DİL BİLİNCİNİ GELİŞTİRMEK İÇİN ESNAFLARLA BULUŞTU Admin

Okul sitesinden yapılan konuyla ilgili açıklama şöyle:

" Alaçam Şehit Kadir Kara Anadolu İmam Hatip Lisesi Kültür Edebiyat Kulübü olarak; Toplum Hizmeti Çalışması kapsamında, 13 Mayıs Türk Dil Bayramı münasebetiyle; Alaçam esnaflarına ve kendi öğrencilerimize dil bilinci konusunda afiş ve broşür dağıtımı çalışmaları yaptık.

Edebiyat Kulübü Danışman Öğretmeni Muhammet Çelik, Alaçam halkına ve esnafına :“ Dilini koruyan ülkesini korur. Bu nedenle ülkemizi yabancı dillerin etkisinden ve boyunduruğundan kurtaralım.

Türkçe'mizin kan kaybını önleyelim. Birliğimizi ve dirliğimizi Türkçe ile sağlayalım. Türkçe kelimeler varken yabancı kelimeleri tercih etmeyelim.

Yabancı kelimeleri dükkânlarınıza isim olarak vermeyelim. Çocuklarımıza ve gençlerimize yabancı dil ile yazılmış elbiseler giydirmeyelim.” dedi.

Okul Müdürü Nurcan Bolat Dil bilinci ile ilgili güzel bir çalışmaya imza atan Kültür Edebiyat Kulübü Danışman Öğretmeni Muhammet Çelik'e ve kulüp öğrencilerine teşekkür etti ve bu çalışmaların devam edeceği müjdesini verdi.

Okul Müdürümüz Nurcan BOLAT " Öğretmenler olarak; toplumu aydınlatmak görevimizdir.

Toplumun aynası dildir; dilimize, tarihimize, millî ve manevi değerlerimize sahip çıkmalıyız.” dedi.

Çalışmalarımıza katkı sağlayan öğrenci ve öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür ederiz."

Haber: Oktay ZERRİN- Samsun

https://alacamihl.meb.k12.tr/icerikler/ogrencilerimiz-ilcemizde-dil-bilincini-gelistirmek-icin-esnaflarla-bulustu_15193008.html