Ortaokul Öğrencilerinden Tarihi Tiyatro Gösterisi

"Ortaokul Öğrencilerinden Tarihi Tiyatro Gösterisi: Kurtuluş'tan Cumhuriyet'e Yolculuk!"

Ortaokul Öğrencilerinden Tarihi Tiyatro Gösterisi
Ortaokul Öğrencilerinden Tarihi Tiyatro Gösterisi Admin

Samsun Bafra İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortak projesi olan "Kurtuluş'tan Cumhuriyet'e" adlı tiyatro gösterisi, ortaokul öğrencileri tarafından Belediye Kültür Merkezi salonunda sahnelendi.

Dört perdeden oluşan tiyatro oyununda, öğrenciler farklı tarihi olayları canlandırdılar. İlk perdede, Çanakkale Zaferi'nin önemli anlarından biri olan 57. Alay hikayesi Milli İrade İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından sahnelendi. İkinci perdede, Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışı Fatih Ortaokulu öğrencileri tarafından canlandırıldı. Üçüncü perdede, Sivas Kongresi öncesini İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, dördüncü perdede ise Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) açılışı ve Cumhuriyet'in ilanını Galip Öztürk Ortaokulu öğrencileri tarafından sergilendi. Öğrencilerin performansı izleyicilerden tam not aldı. Gösterinin sonunda öğrenciler protokol üyeleri ile fotoğraf çekildi. Kaymakam Cevdet Ertürkmen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Murat Öner, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Çağım Barış Türüdü ve veliler de oyuna katılanlar arasındaydı.

 

 

bafrada-kurtulustan-cumhuriyete-adli-tiyatro-oyunu-sergilendi.pngbafrada-kurtulustan-cumhuriyete-adli-tiyatro-oyunu-sergilendi-001.pngbafrada-kurtulustan-cumhuriyete-adli-tiyatro-oyunu-sergilendi-002.pngbafrada-kurtulustan-cumhuriyete-adli-tiyatro-oyunu-sergilendi-003.pngbafrada-kurtulustan-cumhuriyete-adli-tiyatro-oyunu-sergilendi-004.pngbafrada-kurtulustan-cumhuriyete-adli-tiyatro-oyunu-sergilendi-005.pngbafrada-kurtulustan-cumhuriyete-adli-tiyatro-oyunu-sergilendi-006.pngbafrada-kurtulustan-cumhuriyete-adli-tiyatro-oyunu-sergilendi-007.pngbafrada-kurtulustan-cumhuriyete-adli-tiyatro-oyunu-sergilendi-008.pngbafrada-kurtulustan-cumhuriyete-adli-tiyatro-oyunu-sergilendi-009.pngbafrada-kurtulustan-cumhuriyete-adli-tiyatro-oyunu-sergilendi-010.pngbafrada-kurtulustan-cumhuriyete-adli-tiyatro-oyunu-sergilendi-011.pngbafrada-kurtulustan-cumhuriyete-adli-tiyatro-oyunu-sergilendi-012.pngbafrada-kurtulustan-cumhuriyete-adli-tiyatro-oyunu-sergilendi-013.pngbafrada-kurtulustan-cumhuriyete-adli-tiyatro-oyunu-sergilendi-014.pngbafrada-kurtulustan-cumhuriyete-adli-tiyatro-oyunu-sergilendi-015.pngbafrada-kurtulustan-cumhuriyete-adli-tiyatro-oyunu-sergilendi-016.pngbafrada-kurtulustan-cumhuriyete-adli-tiyatro-oyunu-sergilendi-017.pngbafrada-kurtulustan-cumhuriyete-adli-tiyatro-oyunu-sergilendi-018.pngbafrada-kurtulustan-cumhuriyete-adli-tiyatro-oyunu-sergilendi-019.png