Bafra’da Düzenlenen Mübadil Yemekleri Şenliğine Yoğun İlgi

Türk Mutfağı Haftası kapsamında düzenlenen Samsun Mübadil Yemekleri Şenliği, Bafra’nın Sürmeli Mahallesi’nde bulunan organik Pazar yerinde gerçekleştirildi.

Bafra’da Düzenlenen Mübadil Yemekleri Şenliğine Yoğun İlgi
Bafra’da Düzenlenen Mübadil Yemekleri Şenliğine Yoğun İlgi Admin

Türk Mutfağı Haftası kapsamında düzenlenen Samsun Mübadil Yemekleri Şenliği, Bafra’nın Sürmeli Mahallesi’nde bulunan organik Pazar yerinde gerçekleştirildi.
 

Yoğun bir katılımla gerçekleşen şenlikte, açılış konuşmalarının ardından Mübadil oyunları ekibi sahne aldı. Mübadil oyunlarına daha sonra halk ve protokol de eşlik etti. Ardından stantlarda yerini alan Mübadil yemeklerinin tadımına geçildi. Yoğun ilgi gören yemekler, protokol üyeleri ve vatandaşlar tarafından kısa sürede tüketildi. 

 

Oldukça zengin bir çeşitliliğe sahip Mübadil yemekleri, şenliğe gelen ziyaretçiler tarafından çok beğenildi.

Sürmeli Mahalle Muhtarı Mustafa Deniz, Sürmeli Mahallesi Derneği Başkanı Aşire Yılmaz ve Bafra Balkan Türkleri Derneği Başkanı Süleyman Özata’nın organize ettiği şenliğe; Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı ve protokol üyeleri katıldı. Şenlik Bafra Belediyesi’nin nohutlu pilav dağıtımıyla son buldu.

Bafra Haber olarak, bu önemli etkinliğin Bafra'da gerçekleştirilmiş olmasının gururunu yaşıyor ve Samsun Mübadil Yemekleri Şenliği'nin organik ve kültürel değerleri koruma konusundaki önemini vurguluyoruz. Bu tür etkinliklerin devam etmesini temenni ediyoruz.

samsun-mubadil-yemekleri-senligi-1.jpgsamsun-mubadil-yemekleri-senligi-2.jpgsamsun-mubadil-yemekleri-senligi-3.jpgsamsun-mubadil-yemekleri-senligi-4.jpgsamsun-mubadil-yemekleri-senligi-5.jpgsamsun-mubadil-yemekleri-senligi-7.jpgsamsun-mubadil-yemekleri-senligi-8.jpgsamsun-mubadil-yemekleri-senligi-9.jpgsamsun-mubadil-yemekleri-senligi-10.jpgsamsun-mubadil-yemekleri-senligi-12.jpgsamsun-mubadil-yemekleri-senligi-6.jpgsamsun-mubadil-yemekleri-senligi-13.jpgsamsun-mubadil-yemekleri-senligi-14.jpgsamsun-mubadil-yemekleri-senligi-15.jpgsamsun-mubadil-yemekleri-senligi-16.jpgsamsun-mubadil-yemekleri-senligi-17.jpgsamsun-mubadil-yemekleri-senligi-18.jpgsamsun-mubadil-yemekleri-senligi-19.jpgsamsun-mubadil-yemekleri-senligi-21.jpgbafrada-duzenlenen-mubadil-yemekleri-senligi.jpg