SAMSUNLU ŞAİR ve YAZARLARDAN ANLAMLI BİR ZİYARET

Özellikle Samsun kökenli türkülerle anılan, ünlü türkücülerimizden Yıldıray ÇINAR; tıpkı soyadı gibi çınarlık bir sanatçımızdı.

SAMSUNLU ŞAİR ve YAZARLARDAN ANLAMLI BİR ZİYARET
SAMSUNLU ŞAİR ve YAZARLARDAN ANLAMLI BİR ZİYARET Admin

Samsun'un öz değerlerinden, bir kültür ve müzik sanatçısı; özellikle de " Çarşamba dedikleri, şekerdir yedikleri, hiç aklımdan çıkmıyor, o yârin dedikleri " adlı türküsüyle, kulaklarda ve gönüllerde yer eden; 1940 yılında doğup 29 Mayıs 2017 yılında kaybettiğimiz değerli sanatçım Yıldıray Çınar'ımızı, vefatının 17. Yılı'nda; sevgi ve saygıyla anıyoruz.

Bu arada; Samsun Ayvacık doğumlu olup Atakum Atakent'te  yaşayan, aslen Bafralı şair, yazar, emekli öğretmen ve  gazeteci Oktay ZERRİN ile Samsun Ondokuzmayıs Engiz Mahallesi'nde ikâmet eden, aslen Artvinli; Kültür Bakanlığı Halk Şairi Alaeddin DURSUN; sanatçı Yıldıray ÇINAR'ın adına yapılan anıtını ziyaret ettiler.

Merhum sanatçımız Yıldıray Çınar'ı; sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz.

 Ayrıca; Araştırmacı Yazar, şair ve özellikler millî güreşçimiz Yaşar DOĞU ile ilgili yayınladığı kitaplarıyla tanınan, aslen Kavaklı ve Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet SEVEN de merhum türkücü ve sanatçımız Yıldıray Çınar'ı; vefatının 17. Yıldönümünde sevgi, saygı ve rahmetle andı.

Ahmet Seven; sosyal medyadan da  paylaştığı mesaj ve  yorumlarında, duygu ve düşüncelerini şöyle dile getirdi :

" Samsunumuzun değerlerinden Türkülerin Efendisi Türk Halk Müziğimizin özgün sanatçılarından sanat çınarımız Yıldıray ÇINAR'ı vefatının 17. yıldönümünde (D: 1940 V: 29 Mayıs 2007)  saygıyla anıyor Mevla'dan Rahmet diliyorum."

Haber Merkezi- Samsun