BAFRA ANADOLU LİSESİ ERASMUS PROJESİ KAPSAMINDA PRAG’DA

Bafra Anadolu Lisesi Erasmus Projesi kapsamında ÇEKYA'nın Prag şehrine gitti.

BAFRA ANADOLU LİSESİ ERASMUS PROJESİ KAPSAMINDA PRAG’DA
BAFRA ANADOLU LİSESİ ERASMUS PROJESİ KAPSAMINDA PRAG’DA Admin
Bafra Anadolu Lisesi, okulumuz İngilizce Öğretmeni Suzan CEBECİ’nin 2023 Erasmus+ Okul Eğitimi Akreditasyonu başvurusu sonucu Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü Erasmus+ Okul Eğitimi Akreditasyonu konsorsiyum üyesi olarak seçilmişti.
Bu program kapsamında  İngilizce Öğretmenimiz Suzan CEBECİ ve okulumuzdan belirlenen 8 öğrencimiz Çekya’nın PRAG şehrinde bir hafta süren faaliyete katıldılar.
Faaliyet boyunca öğretmenimiz ve öğrencilerimiz bir haftalık süre içerisinde 2 farklı okulda bulunarak okul içi ders ve etkinliklere katılarak hem sosyal, hem akademik hem de kültürel farklılık açılarından deneyim sahibi olmuşlardır.
İngilizce Öğretmeni Suzan CEBECİ: “Yapılan bu faaliyet öğrencilerimizin böylesi genç yaşta Avrupa şehrinde bulunma fırsatı elde etmeleri onlar için müthiş bir hayat deneyimi oldu. Orada bulunduğumuz süre boyunca günlük yaşamı, insanların hayata bakış açılarını, sosyal, ekonomik, kültürel ve ahlaki yaşamı birebir deneyimleyerek hayata daha geniş perspektiften bakmaya başladıklarını söyleyebilirim. Ayrıca oradaki okulların eğitim sistemini, öğrencilerin okul içi davranışlarını, akademik bilgi boyutunu kültürel ve sosyal etkileşim ile yaşayarak öğrendiler. Öğrencilerimin hayatları boyunca unutamayacakları keyifli ve bir o kadar da eğitici bir deneyim yaşadıklarını düşünüyorum” dedi.