Mehmet Yıldız Halk Eğitimi Merkezi'nde Yıl Sonu Sergisi Coşkusu

Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi Düzenlendi Samsun'un Bafra ilçesinde Mehmet Yıldız Halk Eğitimi Merkezi yılsonu sergisi gerçekleştirildi.

Mehmet Yıldız Halk Eğitimi Merkezi'nde Yıl Sonu Sergisi Coşkusu
Mehmet Yıldız Halk Eğitimi Merkezi'nde Yıl Sonu Sergisi Coşkusu Admin

Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi Düzenlendi  Samsun'un Bafra ilçesinde Mehmet Yıldız Halk Eğitimi Merkezi yılsonu sergisi gerçekleştirildi.

Sergi Açılışına Katılanlar Açılışa, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Bafra Cumhuriyet Başsavcısı Olcay Aksoy, Bafra Emniyet Müdürü Murat Öner, Bafra Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, kurum müdürleri, daire amirleri, öğretmenler ve kursiyerler katıldı.Açılış ProgramıProgram, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. İstiklal Marşı'nın ardından, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hacı Avcı konuşma yaptı. Avcı, Bakanlık tarafından her yıl 1-7 Haziran tarihleri arasının Hayat Boyu Öğrenme Haftası olarak belirlendiğini ve bu süre zarfında birçok etkinlik düzenlediklerini belirtti.Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hacı Avcı'nın Konuşması“Pazar günü yoğun katılımla gerçekleştirdiğimiz halk konserinin ardından, 3 gün sürecek olan ve kurslarımızda üretilen ürünlerin sergilendiği Geleneksel Yılsonu Sergimize hoş geldiniz, şeref verdiniz. Bafra Mehmet Yıldız Halk Eğitimi Merkezi olarak, ilçemizin ihtiyacı olan her alanda kurs çeşitliliğini arttırmak ve daha çok kişiye ulaşmak için yoğun bir çaba sarf etmekteyiz. Bu yıl itibarıyla 370 usta öğretici ile açılan 1478 kursla 25.000 kursiyer sayısına ulaşmış bulunmaktayız. 'Her zaman Her Yerde Herkes İçin Eğitim’ anlayışıyla halkımızın yanındayız.” dedi.Bafra Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu'nun KonuşmasıBafra Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu ise, “Yıl boyu tüm özveri ile çalışan, kurs öğreticilerimize, kursiyerlerimize teşekkür ederiz. Açılan bu kurslar hayat boyu öğrenmenin temel taşıdır, bu vesile ile bu el emeği göz nuru ürünleri yapan herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.” dedi.Gösteriler ve SergiKonuşmaların ardından Akşam Sanat Okulu'nun hazırladığı halk oyunları gösterisi ve mini konser büyük ilgi gördü. Protokol üyeleri açılış kurdelesini keserek sergiyi gezdi ve program yapılan ikramlarla sona erdi.