BAFRA ZABITA’DAN İŞYERLERİNE RUHSAT DENETİMİ

İlçede denetleme çalışmalarını titizlikle sürdüren Bafra Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, haksız rekabet ve kazancın önüne geçmek için ruhsatsız faaliyet gösteren iş yerlerine biran önce ruhsat almaları konusunda tebligat veriyor.

BAFRA ZABITA’DAN İŞYERLERİNE RUHSAT DENETİMİ
BAFRA ZABITA’DAN İŞYERLERİNE RUHSAT DENETİMİ BafraHaber

Bafra Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe sınırları içinde faaliyet gösteren işyerlerine yönelik denetimlerini devam ettiriyor.

 

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada “İşyerlerini kayıt altına alınarak haksız rekabeti önlemek istiyoruz. Ruhsat almadan faaliyet gösteren işyerlerine verilen süre sonunda işyerleri açma ve çalışma ruhsatını ibraz edemediği takdirde 9207 sayılı işyeri açma ve çalıştırma yönetmeliğinin 6. Maddesine istinaden ruhsat alamayan işyerlerine yasal işlem yapılacak” dedi.

 

Esnafların mağdur duruma düşmemeleri için zabıta ekiplerinin uyarılarını dikkate almalarını isteyen Başkan Kılıç, , “Esnaflarımızın yasal prosedürlere uymalarını istiyoruz. Yasalara uyan vergisini ödeyen esnaflarımızın mağdur edilmesini önlemek için çalışmalarımız ve denetimlerimiz aralıksız sürecek. Saygıdeğer esnaflarımız ve vatandaşlarımızın bu konuda duyarlı olmalarını istirham ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

BAFRA ZABITA’DAN İŞYERLERİNE RUHSAT DENETİMİ