TOPRAK TV YAYINDA

Tarım ve hayvancılık kanalı olan Toprak Tv tekrar yayında...

TOPRAK TV YAYINDA
TOPRAK TV YAYINDA

Türkiye'nin ilk ve tek "tarım ve hayvancılık" kanalı olan Toprak TV, RTÜK'ten aldığı lisansla yeniden yayına başladı. Daha önce yurt dışı lisansına ilişkin sorunlar yaşayan Toprak TV, bu sorunu çözerek, Frekans 12130, Polarizasyon Vertical, Symbol Rate 27500, Fec 5/6, Türksat 2a’dan yayına girdi. Aynı zamanda D-Smart'tan da izlenebiliyor.

Toprak Tv, Türk tarım ve hayvancılığa ilişkin programları ile dikkat çeken bir televizyon. Toprak TV Genel Müdürü Mehmet ÖZTÜRK, yeniden yayına başlamalarının özellikle çiftçilerin çok sevindiğini söyledi.

Dünyada ve Türkiye'de "tematik" kanallara olan ilginin giderek arttığına dikkat çeken Öztürk, haber, spor, belgesel, film kanalarına şimdi de tarım ve hayvancılık kanalını eklendiklerini vurguladı.  Öztürk, “Şirket ortaklarımızın tamamı televizyoncu. Toprak Tv, Bereket Radyo ve TV Yayıncılık A.Ş bünyesinde yer alıyor. Eğitim ağırlıklı yayınlarımızla bir ilki başlattık." Tarım ülkesi Türkiye'nin 24 saat yayın yapan bir "tarım ve hayvancılık" kanalına ihtiyacı vardı." Dedi.

Aynı zamanda bir gazeteci olan Toprak TV Genel Müdürü Mehmet ÖZTÜRK oldukça genç, yetenekli ve profesyonel bir ekiple çalıştıklarını sürdüklerini dile getirirken, Toprak TV'yi sadece köylü ve çiftçi izlemediğini, ilgili olan her kesimin takip ettiğini hatırlattı.

Öztürk, bu televizyonun yaşaması için de reklamın kendileri açısından çok önemli olduğuna dikkat çekti.

Genel Müdür Mehmet ÖZTÜRK, Toprak TV'nin içeriğine ilişikin de şu bilgileri verdi:"Toprak TV tarımda yapılabilecek bütün faaliyetleri ele alacak.
Tarla ve bahçe bitkilerinde toprağın hazırlanması, ekim-dikim, hasat, gübreleme, sulama, makine kullanma ve tabii pazarlama gibi konuları derinlemesine işleyecek.
Büyük baş, küçükbaş bütün hayvanlarda ırk, ıslah, doğum, büyüme, hastalık, sağlıklı yaşam, doğru besleme, verim ve pazarlamaya ilişkin Türkiye ve Dünya’daki gelişmeleri ekrana taşıyacak. Dünyada koloni sayısı bakımından ilk sıralarda ama bal ve türevlerinin üretim bakımından geride kalan arıcılık Toprak TV’nin özel önem verdiği konular arasında. Arı sütü, propolis, polen, bal ve balmumu gibi ürünlere ilişkin detaylı programları sizlere sunmaya çalışacağız. Hobi bahçeleri, süs bitkileri, peyzaj,göller ve deniz ürünleri de bir başka ilgi alanı Toprak TV’nin. Özellikle büyük şehirlerde yaşayan ya da toprakla meşgul olmayı seven herkesin yoğun ilgi gösterdiği bu sektörün geleceği parlak görünüyor. Çevremizde bulunan ülkelerle de işbirliği yaparak o ülkelere Türkiye’den ihracat yapılmasına yönelik projelerde ajandamızda önemli yer tutuyor. Sektörde önemli yeri olan “tarım-hayvancılık” fuarlarının ilanı,haber ve programlarda geniş bir biçimde değerlendirilmesi bizim açımızdan çok önemli..Bunun için sektörel fuarların takipçisi olacağız. Tarıma ait haberler ve Zirai Hava Durumu “olmazsa olmaz”larımızdan sadece ikisi. Konuyu Meteoroloji ile işbirliği çerçevesinde geliştirerek sürdüreceğiz. Oksijen depomuz ve ciddi kaynaklarımızdan biri olan “orman ve su” da not defterimizde altını çizdiğimiz konular arasında.."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500