Bafra`da Yaşlılar Unutulmadı

Bafra’da 18-24 Mart Yaşlılar Haftası Nedeniyle Bafra Cumhuriyet Meydanı`nda Bulunan Atatürk Anıtı Önünde Tören Düzenlendi.

Bafra`da Yaşlılar Unutulmadı
Bafra`da Yaşlılar Unutulmadı

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı`nın Ardından Bafra 75. Yıl Huzurevi`nin Çelengi Yaşlılar Tarafından Atatürk Anıtı`na Sunuldu.

 
Burada haftanın önemi ile ilgili konuşma yapan Bafra 75. Yıl Huzurevi sakinlerinden Duran Ülgen, “Bilindiği gibi ülkemizde her yıl 18–24 Mart tarihleri arası Yaşlılara Saygı Haftası olarak kutlanmaktadır. Bütün insanlar için değişik manalar ifade eden yaşlılık özel bir dönemdir. Yaşlılık dönemi toplumla bütünleşme ile birlikte geçmişi ile barışık, yaşama bağlı kalınması gereken bir dönemdir. Biz yaşlılar toplumda tüketen, kenara itilmiş, bakıma muhtaç bireyler olarak bulunmak yerine, katkıda bulunan ve üreten bireyler olmak istiyoruz. Bize sunulacak hizmet politikalarının da bu şekilde oluşturulmasının hem biz yaşlılar hem de toplum açısından daha yararlı olacağını düşünüyoruz. Ülke nüfusunun yaklaşık %10`unun yaşlılar tarafından oluştuğunu ve yıllar geçtikçe bu rakamın daha da arttığını göz önünde bulundurduğumuzda biz yaşlılara sunulacak hizmetlerin ne kadar önemli olduğu ortaya çıkmaktadır.
Bu haftayı kutlamamızdaki en büyük amacımız bizlerle genç nesillerin bütünleşmesi ve sorunlarımıza toplumun daha duyarlı olmasını sağlamaktır.
Büyük Atatürk`ün dediği gibi "Bir Milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu; o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Geçmişte çok güçlüyken, tüm gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin geleceğe güvenle bakmaya hakkı yoktur” dedi.

Bafra 75. Yıl Huzurevi Müdürü Muzaffer Şahin ise ziyaretlerde, “Ülke nüfusunun yaklaşık yüzde 10`unu yaşlılar oluşturuyor. Yıllar geçtikçe bu rakamın daha da artacağını göz önünde bulundurduğumuzda, hizmetlerin ne kadar önemli olduğu ortaya çıkıyor" diye konuştu.

Bafra Kaymakamı Ayhan Boyacı ''18-24 Mart Tarihlerinde yaşlılar haftasını, ilçemizde coşkuyla ve etkinliklerle kutluyoruz. Türk Milletinin geleneğinde yaşlılarına sadece yaşlılar haftasında değil, yılın 365 gününde onlara sevgi ve saygıyla yaklaşılırken geneleğinde yaşlıların ziyaret onların dertleriyle ilgilenmek vardır. İlçemizde bulunan yaşlıların her zaman sevgiyle ve saygıyla kucaklıyoruz. Her zaman onlara maddi ve manevi desteği sağlıyoruz. Bu bizim asli ve insani görevlerimizdendir.'' dedi.

Bafra 75. Yıl Huzurevi Müdürü Muzaffer Şahin ve huzurevi sakinleri, Yaşlılar Haftası nedeniyle Bafra Kaymakamı Ayhan Boyacı,  Bafra Belediye Başkan vekili Ahmet Tokgöz’ü makamında ziyaret ederek sohbet etti.

Daha sonra Atatürk Bulvarındaki el işi ve takı sergisinin açılışı yapılıp, şehitlik ziyaret edildi. Akşam 18:30'da  75. Yıl Bafra huzurevi müdürlüğü ve Koruma derneğinin organize ettiği yemekli eğlence programı büyük park cumhuriyet salonunda yapıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500