Bafra da Fakülte için imza kampanyası başlatıldı

Fakülte istiyoruz kampanyasının 15 gün süreceği ve hedefin 100 bin imza olduğu bildirildi.

Bafra da Fakülte için imza kampanyası başlatıldı
Bafra da Fakülte için imza kampanyası başlatıldı

Bafra'da fakülte açılması için 'Bafra için hepimiz Fakültemizi istiyoruz, Bir imza da sen at' sloganı ile imza kampanya başlatıldı. Fakülte istiyoruz kampanyasının 15 gün süreceği ve hedefin 100 bin imza olduğu bildirildi. 

Sivil toplum örgütlerinin yer aldığı 'Bafra İçin Hepimiz Platformu' adına bir basın açıklaması yapan Göksel Başar, hedeflerinin 100 bin imza olduğunu belirterek, ilçenin her anlamda önünü açacak fakülte için kesin sonuç almayı planladıklarını söyledi.       

Bafra'nın ekonomik ve sosyal anlamda kan kaybetmeye devam ettiğini belirten Başar, "Doğduğumuz ve doyduğumuz yer olan Bafra her geçen gün emsal büyüklükteki il ve ilçelere nispetle özellikle ekonomik ve sosyal olarak kan kaybetmektedir. Sebeplerini uzun,uzun sıralamak mümkün. Ancak bu sebeplerin başında gelen en can alıcı konularda bile, bir araya gelemeyen ortak bir zeminde çözüm bulamayan, bulsa da harekete geçemeyen, sadece konuşan ve eleştiren anlayıştır. Geçmişi konuşmak ve suçlu arama kolaylığına kaçmadan, istek ve irademizi ortaya koymalı Bafra için hepimiz bir şeyler yapmalıyız. Yılardır konuşulmuş, uğruna toplantılar ve çalışmalar yapılmış, politikalar üretilmiş fakat netice alınamamış 4 yıllık fakülte konusunu bir sonuca taşımak için yola çıktık. 38 ilden daha büyük olan Bafra'da önemli bir kamuoyu oluşturup sonuç almayı hedefliyoruz" dedi. 

Başar, atılacak 10 binlerce imza ile Bafra'nın inancının ve azminin de ortaya konulacağını dile getirerek, ilçeye atanmış veya seçilmiş tüm yöneticilerle ve bölge milletvekilleri ile tek yürek olmayı, fakülte konusunda önemli bir adım atmayı planladıklarını ifade etti. En iyi alternatif olarak görülen eski Tekel binasının eğitime hazır hale getirilmesi için tüm ilgililerin artık taşın altına elini koyması gerektiğini vurgulayan Başar, "Bafra'yı sevenler, Bafra'nın derdi ile dertlenenler, çorbada tuzum olsun diyenler, yani hepimiz için çalışma zamanıdır" diye konuştu. 

Bafra'nın işlek caddeleri olan Cumhuriyet Meydanı, Bulvar ve Beşyol mevkiinde imza kampanyası için açılan stantlara yoğun ilgi devam ediyor.

Yaşlısı genci, öğrencisi ve çalışanı ile Bafralılar imza atmak için sıraya girildi. Kampanyaya imza atarak destek veren vatandaşlar, fakülte ve yeni işyerleri ile Bafra'nın önünün her anlamda açılacağını ve ekonominin canlanmasında fakültenin de önemli oranda katkısı olacağını belirtti. Bafra’mızın 32 bin öğrencisi bulunuyor. Bu rakam çoğu illerin nüfusundan daha fazla çevre il ve ilçelerde fakültelerin  açılması olumlu, 19 Mayıs Üniversitesine bağlı 4 yıllık bir fakültenin Bafra’mızda açılması bir ihtiyaçtır. Fakülte için  bin 500 öğrenci kapasitesine sahip yurdumuz mevcut olup tekele ait 3 binanın mevcudiyeti beş bin öğrenciye eğitim ve öğretim verebilecek konumda. Ayrıca öğretim kadrolarının ders verme yönünden19 Mayıs Üniversitesi'yle ulaşım mesafesi 20 dakikadır.     

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500