FAKÜLTEMİZİ İSTİYORUZ

“Bir İmza da Sen At Kampanyası”nda 50 Bin İmzaya Ulaşıldı. Bafra’mıza 19 Mayıs Üniversitesi’ne bağlı fakülte açılması için “Fakültemizi İstiyoruz.Bir İmza da Sen At.” sloganı ile başlatılan kampanyada 50 bin imzaya ulaşıldı.

FAKÜLTEMİZİ İSTİYORUZ
FAKÜLTEMİZİ İSTİYORUZ

 

       Karadeniz’in en büyük ilçesi 150 bin nüfusu, 32 bin öğrencisi ile  30 ilden büyük olan, çevre ilçe beldeleriyle 250 bin nüfus, 50 bin öğrenciye hizmet veren Bafra’ya  bu güne kadar çoğu hükümetlerce 72,75,80 plakaları ile il yapma, ve fakülte kurma sözleri veren siyasiler, bu sözlerini gerçekleştirememişlerdir.Sadece 57. hükümet dönemi Milli Eğitim Bakanı Metin Bostancıoğlu , ,Bafra’ya Teknik Eğitim Fakültesi açılması için Bakanlar Kurulu’na sunuş çalışmalarını başlatmış, hükümetin erken seçim kararı almasıyla bunu gerçekleştirememişti.

        2002 yılından bugüne kadar birçok platformda bu isteklerimizi Milletvekillerimize ve Bakanlarımıza ilettik.  Alt yapısı hazır olan Bafra’da 1500 öğrencinin  barınacağı Mili Piyango Öğrenci Yurdu, Tekel’e ait 19 Mayıs Üniversitesi’nin bünyesinde  5 katlı bina, ayrıca özelleştirmeden doğan Tekel’e ait 3 binayla 5000 öğrencinin öğrenim göreceği binanın mevcudiyeti bulunuyor.

        Fakülte isteği Bafra’nın bugüne kadar verilemeyen hakkının teslimiyetidir.

        Şubat- Mart aylarında ilçemize gelen Tarım Bakanı Mehdi Eker , Devlet Bakanı Mehmet Aydın ve Samsun Milletvekili Bayındırlık ve İmar Bakanı Mustafa Demir’e ve Samsun Milletvekili  Ahmet Yeni’ye  bu isteklerimizi belirtmiştik.

         Kendilerinin olumlu görüşleri olmuştu. Hatta Bakan Mehmet Aydın, “ Bu isteğinizi Başbakan’a ileteceğim.” diye söz vermişti.

        Bu isteğimizi Bafra halkıyla paylaşmak amacıyla “Bafra İçin Hepimiz” platformu adı altında  tüm sivil toplum örgütleri ve halkın katılımıyla başlatılan ” Fakültemizi İstiyoruz.Bir imza da sen at kampanyası”na ilgi büyük olmuş bugüne kadar 50 bin imza toplanmış, hala kampanya devam etmekte, 100 bin imza toplanması hedeflenmektedir.

        Konu ile ilgili bir açıklama yapan platform üyesi Göksel Başar,başlattıkları kampanyada 6 gün içinde 50 bin imzaya ulaştıklarını ilçenin bir çok yerine koydukları imza stantlarında imza için kuyruklar oluştuğunu, Bafra dışında bulunan Bafralıların Bafra’ya gelerek katkı sağladıklarını, bu heyecanı hep beraber yaşadıklarını belirtti.Göksel Başar, “Hükümetin ve Bölge Milletvekillerinin bu haklı isteğimize sahip çıkacaklarını ümit ediyoruz.Bafra’mıza kazandırılacak bir fakülte ile Bafra’nın ekonomisine ve Bafra’ya  sosyal,kültürel alanda katkı sağlayacağı inancındayız.İmza kampanyası sonuçlanınca 100 bin imzayla bu isteğimizi bölge milletvekilleri aracılığıyla  Ankara’ya bakanlarımıza ulaştıracağız.”dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500