Bafra da Fakülte için 60 bin imza

Fakültemizi İstiyoruz. Bir İmza da sen at

Bafra da Fakülte için 60 bin imza
Bafra da Fakülte için 60 bin imza

                     Bafra’ya  fakülte açılması için 'Fakültemizi istiyoruz! Bir imza da sen at' sloganı ile 22 Mart 2010 tarihinde başlayan imza kampanyasında 60 bin imzaya ulaşıldı.                      

                     Sivil toplum örgütlerinin yer aldığı 'Bafra İçin Hepimiz' platformu adına Bafra Cumhuriyet Meydanında basın açıklaması yapan Göksel Başar, Bafralıların üzerine düşeni yaptığını söyledi.

                      İmza toplama kampanyasını tamamladıklarını belirten Başar, "Alaçam ve Ondokuzmayıs da ki tekel binaları ve çarşambadaki devlet su işleri tesisleri, ülkemizin değişik yerlerindeki TEKEL binalarının tamamına yakını üniversitelere tahsis edilirken, Bafra TEKEL binalarının üniversiteye verilmeyip satışa çıkartılması Bafra ya haksızlıktır. 19 Mayıs ilçemize sivil havacılık fakültesi, çarşambaya veteriner fakültesi, açılma planları yapılırken Bafra ile ilgili somut bir adım atılmamasını kabul etmek mümkün değildir. Bafra’ya fakülte açılsın dediğimizde üniversite yönetimi ve siyasetçilerimiz binanız yok bulun açalım derken, Öyle ise Alaçam, Ondokuzmayıs ve Çarşamba’da kamu binalarını tahsis ettirip fakülte açanlar neden Bafra’ya gelince bina bulun diyorlar. Bunu da anlamak mümkün değildir. İşte bu konuda kamuoyu oluşturmak amacı ile ‘’bir imza da sen at’’ kampanyası başlatılmıştır.  Kampanyayı düzenleyenler kim, arkasında, önünde kim var, diye bazı arayışlar var, sorular soruluyor. Arkasında da önünde de siz varsınız, biz varız, hepimiz varız. Herhangi bir ismin veya grubun ön plana çıkması başarıyı engeller. Hareketin Bafra’ya ait olmasını istedik. O yüzden bunun adını Bafra için hepimiz koyduk. Bafra’nın sahiplenmesi ve bir arada hareket edilebilmesi asıl hedefti. Size mutlulukla söyleyebiliriz ki duyarlı Bafra halkı verdiği 60 bine’e yakın imza ile bunu kanıtlamıştır. Bafra Bölüm ve öğrenci sayısı çok olan fakülteyi istiyor. İlk defa bu konuda ilçemizde ortak akıl oluşması da ayrıca çok önemlidir” dedi.

                    Bafra Sivil inisiyatif adına konuşan Göksel Başar,” Ülkemizde ki otuzdan fazla vilayetten büyük ilçemize tarihine, kültürüne, coğrafyasına yakışan fakülteler açılmalı, hatta ileride Samsun’a kurulacak 2.Üniversite Bafra’ya kurulmalı, Yani Kızılırmak Üniversitesinin temelleri atılmalıdır. Bafra olarak bizler üzerimize düşen görevi yaptık ve niyetimizi ortaya koyduk. Bugünden itibaren bu imzaları en iyi sonucu alabileceğimiz makama vereceğiz. Siz de verdiğiniz imzaların gereğinin yapılıp yapılmadığı lütfen takip ediniz. Buradan bugüne kadar Bafra’ya fakülte açılması için çalışma yapan yönetici ve siyasetçilerimize de seslenmek istiyoruz. Yaptığınız çalışmalar için teşekkür ediyoruz. Belki sonuca ulaşmada sizinde aşamadığınız engeller olabilir. İşte Bafralıların verdiği 60 000’e yakın imza sizin de elinizi güçlendirecek, o engelleri aşmada size yardımcı olacaktır. Biz size karşı değil fakülte açılması konusunda sizin yanınızdayız. Bunun açık olarak bilinmesini istiyoruz” diye konuştu.

                   Başar, 38 ilden büyük Bafra'nın fakülte konusundaki ortak aklının kampanya ile netleştiğini sözlerine ifade ederek, ileride kurulması planlanan Kızılırmak Üniversitesi'nin temellerinin atılması gerektiğini söyledi. 

Toplanan 60 bin imzanın yöneticilerin ve milletvekillerinin elini güçlendireceğini ifade eden Başar, "Artık somut bir gelişme bekliyoruz. 80 bin nüfusu ve her anlamda potansiyeli olan bir Bafra'nın daha fazla beklemeye, oyalanmaya vakti yok” şeklinde konuştu.

 
 
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500