Bafra da Leylek bayramı

Bafra’da işadamı Hamit Genç ve Altınkaya Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Naim Okay tarafından (BAFRA 2020 Vizyonu) baharın müjdecisi olan leyleklerin ilçeye gelişlerini kutlamak amacıyla ilk kez Leyleklerin Cumhuriyet Bayramı etkinliği düzenlendi

Bafra da Leylek bayramı
Bafra da Leylek bayramı

 

Bafra İlçesi Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen etkinliğe Polis Teşkilatı'nın 165'nci yıldönümü nedeniyle polislerde katıldı. Emniyet Müdürü Mahir Erol ve polislerin yer aldığı kutlamalarda belediye bando ekibinin çaldığı şarkılar eşliğinde renkli görüntüler oluştu. Kutlamalara ayrıca çok sayıda vatandaş ve çocuklar da katıldı.

 

 Kartonlardan yapılan leylek resimleri ve ellerindeki "Unuttuğumuz Leylekler Bizlerin Yaşam Sevincidir", "Baba ben nasıl dünyaya geldim" gibi dövizler de dikkat çekti. Bafra'nın Kızılırmak Deltası'nda 320 kuş türü bulunduğunu belirten işadamı Hamit Genç, "Her yıl yüzlerce leylek deltaya geliyor. Baharın müjdecisi olan leyleklerin gelişini kutlamak amacıyla böyle bir organizasyon yaptık. Halkımızın da ilgisi ve desteği çok büyük oldu. Artık her yıl Nisan ayının ikinci haftasında leyleklerin ilçeye gelişlerini kutlayacağız" dedi. Cumhuriyet Meydanı'ndaki kutlamaların ardından Doğanca Beldesinde Leylekler Cumhuriyetinin Jurassic Parkına, hareket eden grup, Altınkaya Anadolu Lisesi Öğrencilerinin Orkestra Gurubu  Leylek Yuvaları önünde konserler verdi. Daha sonra kuş gözlem evinde leyleklerin gelişlerini izlediler. Kutlamalar gelecek yıl Nisan ayının 2. haftasında Uluslar arası bayrama dönüştürme kararı alındı.  

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500