SÜTAŞ’ta eğitim gördüler

Bafra Süt Üreticileri Birliği, üyelerini SÜTAŞa eğitime göndermeyi sürdürüyor

SÜTAŞ’ta eğitim gördüler
SÜTAŞ’ta eğitim gördüler

Bursa Karacabey Sütaş Süt Sığırcılığı Eğitim Merkezi’nde kursa katılan Bafralı süt üreticileri, hayvan besleme, hayvan sağlığı ve kaliteli yüksek süt verimi ile damızlık hayvan yetiştiriciliği konularında eğitim gördüler. Sütaş Süt Sığırcılığı Eğitim Merkezi’nde kursa katılan 65 çiftçiye Bursa Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğretim görevlileri, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı Eğitim Dairesi görevlileri ile Şütaş eğitmenleri tarafından eğitim verildi.

BELGE ALDILAR
Bafra Süt Üreticileri Birliği ve Bafra Ziraat Odası Başkanı Sait Karagöl’ün de katıldığı üç günlük eğitimin ardından yapılan yazılı ve uygulamalı sınavda başarılı olan kursiyerlere Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı onaylı belge verildi. Bafra Süt Üreticileri Birliği ve Bafra Ziraat Odası Başkanı Sait Karagöl, günümüzde Tarım ve hayvancılığın kulaktan dolma, dededen kalma tekniklerle yapılamayacağını ve öğrenmenin yaşının olmadığını söyledi.

EĞİTİM ŞART
Karagöl, “Tarım ve hayvancılığın bilinçli yapılabilmesi için eğitim şart. Her şeyi devletten beklemek yanlış. Devlet ve özel sektör yani SÜTAŞ örneğinde olduğu gibi, ortaklaşa yürütülen eğitim seminerlerinde bilgiyle donatılan Anadolu çiftçisi her geçen gün bilinçli üretim yapmaya başlamıştır. Türkiye’de süt üretimi ve süt mamulleri alanında üst sıralarda yer alan, SÜTAŞ’ın katkılarını göz ardı edemeyiz. Sütaş Eğitim Merkezi  bizim gözümüzde teorik ve uygulama okulu olarak görmekteyiz. Bafra Süt Üreticileri Birliği olarak imkanlarımız ölçüsünde üyelerimizin tamamının eğitim almalarını sağlayacağız” diye konuştu. 

ÇİFTÇİLER MEMNUN
Eğitime katılan çiftçiler ise, çok şeyi bilerek yaptıkları hayvancılığı bu güne kadar yanlış yaptıklarını bu yüzden para kazanamayıp zarar ettiklerini, kendilerine bu fırsatı verenlere teşekkür ettiklerini ifade ettiler. 
 
Bafra bölgesinde yıllık 6 milyon 283 bin ton süt üretimi gerçekleşiyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500