ARSKOM YENİ ŞUBESİNİ AÇTI

ARSKOM YENİ ŞUBESİNİ AÇTI

ARSKOM YENİ ŞUBESİNİ AÇTI
ARSKOM YENİ ŞUBESİNİ AÇTI

ARSKOM Bilgisayar 1986 yılında kurulmuş ve sektörün ileri gelen, bünyesinde güçlü bir uzman kadro ile her türlü otomasyon ihtiyaçlarını karşılayacak kadar bilgi birikimi ve tecrübesi olan lider bir kuruluştur. O yıllarda yazılım geliştirmeyle başlayan ekip yıllar ilerledikçe denizcilik sektöründeki teknolojik boşluğu görerek bu sektörün yüksek teknoloji ihtiyaçlarını karşılayan lider ve aranan bir kuruluş haline gelmiştir.

 

Bu gün gelinen noktada 3000'e yakın ticari gemiye uydu haberleşme hizmeti sunan, bunun yanında Tarım Bakanlığı Su Ürünleri Kontrol Daire başkanlığı nezdinde, Türkiye karasularında faaliyet gösteren balıkçı teknelerinin uydu vasıtasiyle internetten takip sistemi uygulamalarını gerçekleştiren ilk ve tek kuruluştur.

 

Teknolojinin hergeçen gün hızla geliştiği ve son beş yıldır gözle görülebilir gelişmelerin yaşandığı kablosuz ve uydu haberleşme sistemlerinde de önde giden ARSKOM, haber ajansları ve televizyon şirketlerinde de hemen hemen devrim sayılabilecek hizmetleri bir bir hayata geçirmenin gururunu yaşamaktadır. Bu da canlı yayın arabalarının pabucunu dama atan sadece iki bond çantaya sığabilen uydu aracılığı ile canlı yayın yapılabilecek sistemlerdir.

 

ARSKOM Bilgisayar Danışmanlık ve Ticaret Ltd.Şti.(1986)

ARSKOM Yazılım ve Internet Teknolojileri Ltd. Şti. (2002)

ARSKOM Marin Denizcilik ve Ticaret Ltd. Şti. (2005)

 

Firmaları ile faaliyet gösteren şirketleri yöneten Bülent ARSLAN Denizcilik Sektöründe sadece Türkiye'de faaliyet göstermekte kalmayıp yurt dışına da hizmetlerini taşımış ve bu gün Gürcistan başta olmak üzere Siero Leone, St. Vincent, St. Kits, Panama, Marshall Island gibi bayrak hükümetleri gemilerine de hizmet verirken Moğalistan, Malta ve bunun gibi birçok devletle görüşmelerini sürdürmektedir.

 

55 kişiye istihdam sağladığı bu grupla yetimeyip İngitere'de de bir şirketi bulunan Bülent ARSLAN'ın büyük oğlu Bilgisayar Mühendisi olarak yazılım şirketinin başında görevine başlamış, şimdilerde Londra'da okuyan küçük oğlunun Elektrik ve Elektronik Mühendisi olarak ekibe katılacağı günleri sabırla beklemektedir. 

 

Pendik Marinadaki (Marin TURK) yeni yerinde yatlara ihtiyacı olabilecek yüksek teknoloji ürünü; her türlü seyir aletleri, uydu haberleşme sistemleri, güvenlik ekipmanları temin etmek ve tüm o cihazların kuruluş, hizmet ve bakımlarını yapacak bir ofis/mağaza yanında ayrıca yat sahibinin ihtiyacı olabilecek çok özel dizayn edilmiş marka bir butiğide (Harmont & Blain) hizmete sokmuş bulunmaktadır.

 

Tüm bu ürünleri temsilciliğini yaptığı İngitere, İtalya, Norveç, Danimarka, Kore, Fransa, Japonya, İrlanda'dan tam 29 üst düzey firma ile sürdürmektedir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500