Fevzi Çakmak İÖO’ dan “bir fincan kahve projesi”…

Bir ülkenin geleceği olan öğrencilerin yetiştirilmesinde, eğitimlerinde gerekli olan ihtiyaçların belirlenmesi ve bu ihtiyaçların mümkün olduğunca tatmin edilmesi, okul-aile işbirliğinin sağlıklı olmasıyla mümkündür.

Fevzi Çakmak İÖO’ dan  “bir fincan kahve projesi”…
Fevzi Çakmak İÖO’ dan  “bir fincan kahve projesi”…

Bu münasebetle biz Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu olarak,  öğretmenlerin resmi kimliğinden çıkarak çocuğun evine veli ziyaretine gitmesi gerek öğrenciye gerekse veli-okul iş birliğine çok şeyler kazandıracağını biliyoruz. Her şeyden önce öğrencilerimizin  nasıl bir aile ortamında büyüdüğünü görmek, okul içerisinde onlara olan tutumlarımızı etkileyecek belki de çocuğun sıkıntılarının aile şartlarından kaynaklandığını anlayarak  onlara karşı daha anlayışlı yaklaşmamızı  sağlayacaktır. Bu durum da öğrenci- öğretmen arasındaki çatışmaları azaltmaya veya daha çabuk çözüm yollarına ulaşmaya yardımcı olacaktır.

   Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu olarak bundan sonra her ay 2–3 veli ziyareti yapmayı düşünüyoruz. Velilerimizden Esma ÖNDER “Öğretmenlerimizin bizlere misafir olması bizleri çok mutlu etti. Bundan sonra da sizleri misafir olarak görmek isteriz. Bu ziyaretler okulumuz için şüphesiz ki fayda sağlayacaktır. Bu vesile ile Hatice GÜNEY,  Hülya DUYAK, Aysel BAKICI hocalarıma da teşekkür ediyorum   ” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500