TÜRK’TEN BASIN AÇIKLAMASI

Eski Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk, Bafra`da Hukuk ve Fen Fakültesi kurulması temennisinde bulundu.

TÜRK’TEN BASIN AÇIKLAMASI
TÜRK’TEN BASIN AÇIKLAMASI

Eski Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk,DSP Bafra İlçe Teşkilatını ziyaret etti.Türk’ü DSP İlçe Başkanı Turan UZUNALİOĞLU ve partililer coşkuyla karşıladı.Bayramlaşma merasiminden sonra Eski Adalet Bakanı Hikmet Sami TÜRK yaptığı basın açıklamasında :
       “ Bafra ‘ya, bayramlaşma için geldiğimde   Milletvekilimiz Ahmet Yeni ile beraberdik. Sözlerine göre Bafra`ya
iki fakülte kurulacakmış. Kuruluş çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.Kurulacak fakültelerin Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi olduğunu söyledi.Üniversitelerin kuruluşları yasa ile olur. Bu fakültelerden önce yaşayabilecek olanı kurmak lazım. Daha önce örneğin Ondokuz Mayıs Üniversitesine bir Hukuk Fakültesi açıldı. Ama maalesef yaşatılamadı. Yine açılacak olan fakülteler yine Ondokuz Mayıs Üniversitesine bağlı olarak kurulacak. Ben yine de Bafra İlçesinde bir Hukuk Fakültesi kurulmasını temenni ederim. Bundan önceki deneme başarısız oldu  ama aradan epeyce bir zaman geçti. Ziraat Fakülteleri de  Türkiye genelinde çok mezun veriyor. Ziraat Fakültesi mezunları işsiz de kalıyor. Ziraat Fakültesini Bafra`da kurmanın bir anlamı yok. Doğa Bilimleri ile Ziraat Fakülteleri birbirine yakın. Eskiden biz Bafra`da şunu bilirdik, vatandaşların yüzde 80`i köylerde, yüzde 20`si de şehirlerde idi. Şimdi bu işlem tam tersine döndü. İkinci bir fakülte de Bafra`ya Fen Fakültesi uygun olur.” dedi. Eski Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk,  başörtüsü sorununu gündeme getiren CHP Ak Parti’ye koz vermiş oldu. Hikmet Sami Türk, "Kendimizi aldatmayalım. Böyle bir Avrupa görüntüsü olabilir mi? Atatürk`ün devrimlerine ihanet yarışına girdiler. Türbanlı öğrenci dersime girse üniversiteden ayrılırdım. Türbanlı görüntü Türkiye`ye yakışmıyor, böyle mi Avrupalı olacağız? Türban anaokuluna da girecek, Türkiye, İran ve Afganistan`a dönecek.” dedi.  DSP`li Eski Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk, türban yasağını görüşmek için bir araya gelen AKP CHP, MHP ve BDP`yi ağır bir dille eleştirdi. Türk, “Partiler Atatürk ilkelerine ihanet yarışına girdiler. Yakında anaokullarına kadar girerse şaşırmam. Niyet belli oldu. Amaç Türk kadınını çarşafa sokmak. Türban ne inancın gereği ne de İslam`ın şartıdır. Herkes Kur`an’ı doğru anlama yetkisine sahiptir. “ diye konuştu.Sözlerine seçimlerle ilgili “genel seçimlere 7 ay gibi kısa bir süre kaldı.

          Partimiz bu seçimlere parti bayrağı altında katılacaktır.En kısa zamanda genel başkanımız Mahsum TÜRKER milletvekillerimiz il-ilçe-belde teşkilatlarımızı ve parti programlarımızı bilgilendirme çalışmalarına başlayacaklardır.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500