BAFRA ANADOLU LİSESİ MEZUNLARI 4. PİDE GÜNÜNDE YİNE COŞKULUYDU

BAFRA ANADOLU LİSESİ MEZUNLARI 4. PİDE GÜNÜNDE YİNE COŞKULUYDU

BAFRA ANADOLU LİSESİ MEZUNLARI 4. PİDE GÜNÜNDE YİNE COŞKULUYDU
BAFRA ANADOLU LİSESİ MEZUNLARI 4. PİDE GÜNÜNDE YİNE COŞKULUYDU

             Bafra Anadolu Lisesinde bu yıl dördüncüsü düzenlenen geleneksel Pide Günü’ne Türkiye’nin dört bir yanından gelen çok sayıda  mezun Kurban Bayramının 3. gününde okulun spor salonunda bir araya geldiler. Uzun süre birbirlerini görmeyen mezunlar hem bayramlaştılar, hem de hasret giderdiler. Oldukça coşkulu geçen pide gününde okulda halen çalışan öğretmenlerin yanında, daha önce görev yapmış emekli veya başka yerlere atanmış öğretmenlerin de katılmasıyla renkli ve güzel anlar yaşandı, anılar tazelendi.
 Mezunlar adına görüşlerini dile getiren Uğur Çağdaş ÇOLAK, Bafra Anadolu Lisesine olan vefa borçlarını bir nebze de olsa ödeyebilmek adına mezunların dernekleşmeleri için böylesine güzel bir buluşmayı dört yıl önce başlattıklarını belirterek, bu çalışmanın mutlaka tamamlanması gerektiğini, özellikle Bafra’da bulunan mezunların bunu üstlenmesinin zamanının geldiğini, her zaman destek olacaklarını ifade etti.
             Bafra Anadolu Lisesi idareci ve öğretmenleri adına bir konuşma yapan Müdür Başyardımcısı Murat BAŞ, öncelikle okul müdürü Bayram Kahraman’ın selamlarını ileterek ardından “Türkiye’de eşine az rastlanır bir buluşmanın ev sahipliğini yapmaktan gurur duyuyoruz. Hemen her okul pide veya pilav günü düzenliyor, ancak bayramlarda mezunlarını buluşturan tek örnek biziz. Bayram tatillerinde Türkiye’nin çeşitli yerlerinde görev yapan veya okuyan mezunlarımız Bafra’ya geldiklerinde birbirlerini görmeden Bafra’dan ayrılıyorlardı. 2007 yılından başlayarak her Kurban Bayramının 3. Gününde artık buluşabiliyorlar. Bu yıl dördüncü kez mezunları bir araya getirmekten mutluluk duyuyoruz. Bu geleneği yaşatın. Okulunuza her türlü desteği verin, çünkü, dün sizlerin oturduğu sıralarda bugün kardeşleriniz oturmaktadır. Onlara örnek alacakları bir başarı mirası bıraktığınız gibi, okulunuzun unutulmaması, sahip çıkılması gerektiğini de gösteriniz. Bafra Anadolu Lisesi her türlü övgüye ve desteğe layıktır, çünkü “EN İYİLER BURADA” dedi.
 Bafra Anadolu Lisesi mezunları akşam saatlerine kadar sohbet ederek anılarını tazeleyerek güzel bir bayram günü geçirerek, seneye tekrar buluşma sözü vererek okuldan ayrıldılar.

 

 

 


 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500