Verdiğimiz Her Sözün Arkasındayız

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin seçim beyannamesinde Bafra halkına verdiğimiz her projeyi Baframıza kazandıracağız.

Verdiğimiz Her Sözün Arkasındayız
Verdiğimiz Her Sözün Arkasındayız

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin göreve geldiğinden bu güne kadar öncelikli stratejik projelerimizi hayata geçirdik. Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, yerel ve yaygın basın temsilcilerini yaptığı hizmetler ile ilgili basın temsilcilerine yönelik hizmet gezisi düzenledi. Yapılan hizmetleri basın mensuplarını bilgilendirerek sorularını yanıtladı. Şahin; "Göreve geldiğimiz gün büyük sorumluluğu üzerimize aldık. Birim müdürlerimiz ve personel ekiplerimizin gayretli çalışmalarıyla Bafra için bir stratejik plan hazırladık. Bugün geldiğimiz noktada başlatılan tün çalışmalar, stratejik planlarımızın eseridir.'' dedi. Modern pazar yeri, Kent Meydanı, İlçe giriş peyzaj çalışması, yeni asfalt şantiyesi, hayvan pazarı, Restorasyon çalışmaları, hızla devam ediyor, diyerek çalışmalar hakkında geniş bilgi verdi.

Müze Karşısı Restorasyonu:

25 Aralık 2010 tarihinde bitecek.  Bahçe zemin kaplaması ve avizelerin takılması ahşap imalatların cilalanması ve rütuş işlemleri kalmıştır.

 

Papazın evi Restorasyonu:

25 Aralık 2010 bitecek. İki adet tarihi binanın restorasyonu ihalesi 2009 Aralık ayında yapıldı ve 896.000 TL+KDV bedel karşılığında sözleşme imzalandı.

 

Modern Pazar yeri ve otopark çalışması:

Kapalı Pazar yeri inşaatında çelik konstrüksiyon imalatı tamamlanmış olup saha betonu ve çevre duvar imalatına başlanmıştır. Kapalı Pazar yeri aralık ayı içinde çatı kaplaması imalatı tamamlanacaktır. Zabıta ve Kafeterya binaları kaba işleri bitirildi ince işlerine başlanmıştır. Otopark kısmının 4333 m2 lik kısmı betonlaması yapıldı, 3374 m2 lik alanın inşası devam etmektedir. İhalesi Ağustos 2010 tarihinde yapıldı 996.000 TL bedelle sözleşme imzalandı yılsonunda tamamlanması planlanmaktadır.

Kent Meydanı Projesi:

Yüklenici firma hafriyat çalışmalarına başlamıştır. Meydan alanı altında 200 araçlık otopark tasarlanmıştır. İhalesi 26.10.2010 tarihinde yapıldı Sözleşmesi 12.11.2010 tarihinde 1.900.000 TL +KDV bedel karşılığı imzalanmıştır. 06 Mayıs 2011 tarihine kadar tamamlanacaktır.

Mezarlık önü Bafra girişi otopark ve peyzaj çalışmaları:

Spor alanı, yaya ve koşu parkuru taş kaplamaları devam etmektedir. Kaskatlı havuzları kabası tamamlanmış olup ince işleri devam etmektedir. Çevre duvarları taş kaplaması tamamlanmış olup ferforje imalatına başlanmıştır. İhalesi 19.08.2010 tarihinde yapıldı ve sözleşmesi 14.09.2010 tarihinde 515.000 TL+KDV karşılığında imzalandı. Proje 31 Aralık 2010 tarihinde tamamlanacaktır.

İtfaiye binamızın yukarısındaki alan hem otopark hem de yeşil alan olarak yapılan peyzaj düzenlemesi ile birleştirilerek bütünlük sağlanacaktır.

 

Yeni Asfalt Şantiyesi Yapımı:

Mevcut hali ile ekonomik ömrünü tamamlamış olan ve 20 ton/saat kapasitede olan ilçemizin ihtiyaçlarını karşılamayan plentimizin yerine tam otomatik ve saatte 80 ton asfalt üretebilecek yeni bir plentin ihalesi 15.09.2010 tarihinde yapıldı sözleşmesi ise 15.10.2010 tarihinde 794.500 TL+KDV karşılığında imzalanmıştır. İşin bitiş tarihi 31.12.2010 dur. Şantiyenin yapımı idari bina elektrik altyapı çalışmaları Fen İşleri Müdürlüğünce yapılmaktadır.

Adnan menderes parkı kapalı alan ve oyun grupları çalışması:

Bir adet 0-6 ile iki adet 6-12 yaş oyun gurubu ile bir adet basketbol sahası tamamlanmıştır. Yine parkımıza kışın da hizmet verebilecek 350 metrekare ahşaptan kapalı alan yapılacaktır.

 

Büyük park:

Bir adet 0-10 yaş oyun gurubu, bir adet 6-12 yaş oyun gurubu ile bir adet fitnis takımı tamamlanmıştır. Tüm oyun guruplarının alt zemin sahaları kauçuk olarak kaplanmış ve yine aynı oyun gurupları satın alınan firma tarafından herhangi bir arızaya ve kazaya karşı sigortalanmıştır.

Hayvan Pazarı:

Yer tahsisi yapılmış olup, ihaleye 2011 yılında çıkılması planlanmaktadır.

Yağmur suyu kanalizasyon çalışmasından dolayı yolu bozulan İshaklı Mahallesi Değirmen Sokak ile ilgili kilitli parke taşları bir hafta içerisinde teslim alınacak ve parke yol olarak hizmete sunulacaktır.

İshaklı Mahallesinde Aynalı Çeşme önünde çok sık kazalar meydana geldiğinden kavşak düzenlemesi yapılmıştır. Kavşağı oluşturan yolların düzenlenmesi ters yol oluşturulması ve sinyalizasyon düzenlemesi çalışmalarımız devam etmektedir.

 

2011 yılında gerek kaldırım gerek asfalt yapılacak yolların tespiti çalışmaları devam etmektedir. Bu çalışmalar ile ilgili olarak Bafra’ya Doğalgaz gelmesi durumu da takip edilmektedir.

Asfaltlı yolların bakım ve onarımı

Asfaltlı yolların bakım ve onarımı için 7000-8000 ton asfalt üretilmiş şehrin muhtelif yerlerindeki bozuk asfaltlarında kullanılmıştır.

10.000 m2 kaldırım yapılan yerler

Alparslan Mahallesi deniz sokak anaokulu önünde

Aktekke yolu Ebufezl Elçibey Caddesi kavşak düzenlenmesi

Altınkaya Mahallesi Ticaret Sanayi Odası İlköğretim Okulu önü

Gazipaşa Mahallesi Kızılırmak ilköğretim okulu önü

İshaklı Mahallesi eski şube caddesi kaldırımı

Mevlana Mahallesi blokların olduğu bölgede kaldırımı

 

BAFRA BELEDİYESİ

Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü Faaliyetleri

 

         Belediyemizce 02.09.2008 tarihinde ihalesi yapılan “Bafra (Samsun) Mevcut İçmesuyu Arıtma Tesisinin İyileştirilmesi ve Revizyonu, Ters Osmoz Yöntemi ile Arıtma Tesisi Projelendirilmesi, Yapım ve 1 (bir) Yıl Süre İle Tesisin İşletilmesi ( proje+yapım )”işi ni yüklenen MPE Mühendislik ile 08.10.2010 tarihinde sözleşmesi yapılmıştır. İnşaatına başlanan tesisimiz İller Bankası Genel Müdürlüğü teknik ekiplerince 15.10.2009 tarihinde geçici kabulü yapılmış olup, 1 yıllık süre ile işletilmeye başlanılmıştır. Müteahhit firma tarafından 1 yıllık işletme süresinde Belediyemiz teknik ekipleri eğitilmiştir. İller Bankası Genel Müdürlüğü Teknik ekipleri, İl Sağlık Müdürlüğü teknik ekipleri ve Belediyemiz teknik ekiplerince 02.12.2010 tarihinde kesin kabulü yapılmış olup, 08.12.2010 tarihinde analiz sonuçları gelerek Başkanlığımızca onaylanmıştır. Şu anda 2 Çevre mühendisi, 1 Elektrik elektronik Mühendis, 1 Kimyager, Makine ve elektrik teknisyenlerince çalıştırılmaktadır.

           

Bafra’da yağan yağmurlar neticesinde oluşan taşkınlar ile su altında kalan cadde ve sokaklarımız için üç ana hatta yağmur suyu deşarj projesi hazırlanmış olup, 1. etap alan badut kanalından başlayarak Kemal paşa Mahallesi pazaryeri, Bafra Lisesi önünden geçerek İshaklı Mahallesi Değirmen sokaktan devam edip İsmetpaşa İlköğretim okuluna kadar olan kısmı toplam 3105 metre olmak üzere tamamlanmıştır.

           

Yine eski kanalizasyon hatlarımız kanal açma aracı ile vakumlanarak temizlenmiş olup, 85 km lik kısmı yağmur suyu deşarj hattına ilave edilmiştir. Kanalizasyon hattı olmayan kenar mahallelerimizde çeşitli çaplarda 6150 metre büz döşenerek kanalizasyon şebekesine dahil edilip 624 adet binamızın evsel bağlantıları yapılmıştır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500