YENI YILI AGAC KESEREK DEGIL FIDAN DIKEREK KUTLAYALIM

Bafra Altınkaya Anadolu Lisesi Gezi İnceleme ve Tanıtım Kulübünün yeni yılı Ağaç keserek değil fidan dikerek kutlayalım sloganı

YENI YILI AGAC KESEREK DEGIL FIDAN DIKEREK KUTLAYALIM
YENI YILI AGAC KESEREK DEGIL FIDAN DIKEREK KUTLAYALIM

Bafra Altınkaya Anadolu Lisesi Gezi İnceleme ve Tanıtım Kulübünün yeni yılı,’’Ağaç keserek değil, fidan dikerek kutlayalım.’’ sloganı doğrultusunda Bafra Cumhuriyet Meydanında Atatürk anıtının önünde düzenlenen etkinlikte mini bir konser eşliğinde halka ücretsiz 500 adet çam fidanını dağıttılar.

Dünya genelinde, özellikle yılbaşı öncesi çam fidanının kutlamalarda süslenmek amacıyla kesilmesinin önlenmesine de dikkat çekilmesi hedeflenen fidan dağıtımına yağmurlu havaya rağmen vatandaşlar yoğun ilgi gösterdiler.

Altınkaya Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Naim Okay, genç fidanların yılbaşı ağacı yapılmak üzere kesilmesinin, ormanların kendisini yenilemesini ve gençleşmesini engellediğini söyledi. Yaklaşan yılbaşı nedeniyle ağaç süsleme geleneğinin Türk toplumunda çok yaygın bir uygulama olmasa da özellikle çocukların hoşuna gitmesi nedeniyle gün geçtikçe arttığını belirten Okay , "Çam, köknar, ladin gibi ağaç türlerine ait genç fidanların yılbaşı ağacı yapılmak üzere kesilmesinin ormanların kendisini yenilemesini ve gençleşmesine ciddi engel oluyor.” dedi.

Konuşmasına devam eden Okay, “Yeşiline sahip çıkan milletler, gelecek kuşaklara yaşanabilir dünya bırakmış olurlar. Ağaç sevgisinin aşılanması yönünde yaptığımız bu faaliyetin dikkate alınmasını istiyoruz. Yılbaşı öncesinde vatandaşlarımız çam kesmesinler, dağıtacağımız fidanları dikerek doğaya katkı sağlasınlar. Bu konudaki duyarlılığımızla gelişmiş ülkelere bile örnek olacağımıza inanıyorum." dedi.

Faaliyete katılan 10-E sınıfı öğrencisi, "Yılbaşı için vatandaşlar çam ağacı dallarını ve hatta bazen yetişmekte olan fidanları kesiyorlar. Biz bunları önlemek ve geleceğe daha yeşil bir çevre bırakabilmek adına bir kampanya düzenledik. Vatandaşlarında bu kampanya ya yoğun ilgi gösterdiklerini gördük." dedi.

Faaliyetlere katılıp başta bu güzel faaliyetin gerçekleşmesine önderlik eden Altınkaya Anadolu lisesi İngilizce Öğretmeni Naim Okay ve öğrencilerinin duyarlılığını kutlayan Bafralı İşadamı Hamit Genç dağıtılan bu fidanlarla hem bir yılbaşı ağacınız olacak hemde bunun için ağaç kesilmesine gerek kalmayacak. Özellikle çocuklara ağaç sevgisi aşılanması açısından da önemli bir faaliyettir. Emeği geçen kıymetli öğretmenimizi ve değerli öğrencilerimizi kutluyorum.” dedi.

A
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500