KEMAL AÇIKGOZ NEDEN CHP YE KAYDOLDUM

Neden CHP ye girdim siyasete atıldım Türkiye de Ataturk un kurduğu Cumhuriyeti tehlikede gordum

KEMAL AÇIKGOZ  NEDEN CHP YE KAYDOLDUM
KEMAL AÇIKGOZ  NEDEN CHP YE KAYDOLDUM

Neden CHP’ye girdim, siyasete atıldım?Türkiye’de Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyeti tehlikede gördüm.8 yıldır Türkiye’yi yöneten AKP yönetimi yavaş yavaş Atatürk devrimlerinden uzaklaşıp islami bir cumhuriyete gidiyor.Tv ve yazılı basında kemalizm tartışılmaya başlandı.

        20 yıl önce türban ile başlayan olaylar üniversitelerde başladı ve dini bir simge oldu.Annelerimizin kullandığı eşarp,tülbent ve yazmaların yerini aldı.

        Başı örtünme adı altında sıkma baş giyim başladı,soruyorum hangi erkek bir kadının saçını görüpte bir şey hissediyor,dinimizde edep yerleri yani mahrem yerlerin açıkta kalması günahtır ve saçın mahremiyeti yoktur.

       Peygamber sülalesinden gelen Ürdün Kralı’nın eşi,Suriye ve Mısır Cumhurbaşkanlarının eşlerinin başı açıktır,onlara günah yok bizim saf temiz dindar kadın ve kızlarımıza günah var ,olamaz böyle birşey!

       Neden CHP’ye katıldım?Atatürk’ün kurduğu bu partide genel başkan olan Kemal Kılıçdaroğlu’nu Türkiye için bir ışık ve ümit olarak gördüm ve izledim.Ramazan bayramı öncesi referandum ile ilgili görüşlerimi yazdım,daha sonra tüm sosyal demokrat ve Atatürkçüleri CHP’de birleşmeye davet ettim,son kurultay öncesi sayın Baykal ile sayın Sav’a hitaben artık Kılıçdaroğlu’na destek olmalarını yazdım,bunlar sırasıyla Habertürk,Hürriyet ve sözcü gazetelerinde yayınlandı.okuyan Bafralı dostlarım ve İstanbul’daki arkadaşlarım beni kutladı.

       2000 yılı öncesi İzmit’te kolordu komutanı olan Hurşit Tolun Paşa İzmit Valisi eşleriyle beraber Büyükada Anadolu Kulübünde çok sevdiğim bir arkadaşımın misafiri oldular,4 saat boyunca beraber olup sohbet ettik,tam bir Atatürkçü olan Hurşit Tolun Paşa’ya iyi ki varsınız sayenizde rahat uyuyoruz dedim.bana cevabı yalnız bize güvenmeyin herkes vatandaşlık görevini yapmalıdır dedi,bu sözlerini hiç unutmuyorum.

       Akp hükümeti ekonomik kriz yok diyor.her yıl 1-2 kere geldiğim Bafra ve Samsun’da ticari hayatın felç olduğunu gördüm.tüm Türkiye’de insanlar mutsuz ve yüzleri gülmüyor,herkes gelecekten endişeli ama küçük bir azınlık mutlu bunlar iktidar yanlıları,ithalatçı,müteahhit ve kısmen eski tüccar.

       Köylü ,küçük esnaf ,emekli ve işçi dar gelirli insanlar geçim derdinde .

        İstanbul Kadıköy CHP ilçe teşkilatına katıldım.bu konuda bana destek olan rahmetli Dr.Fevzi Birer ağabeyimin damadı İst.milletvekili ve CHP parti meclis üyesi Profosör Sacit Yıldız’a teşekkür ediyorum. Var gücümle milletvekili seçimlerinde partimizi iktidara taşımak için çalışacağım. 42 yıllık ticaret tecrübelerimle(perakende-toptan ve sanayici) ülkeme hizmet edeceğim. CHP’nin yeni parti meclisinin belirlendiği 15. olağanüstü kurultaya da Ankara da katıldım. Bu heyecanı görünce CHP’nin iktidar olacağına inancım daha da arttı. 

Büyük bir heyecanla çalışıyorum, geleceğin Türkiye’sinin hepimize hayırlı olmasını diler bu vesile ile yeni yılınızı kutlar ,saygılar sunarım.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500