50.YILIMIZDA TARİHİ BULUŞMA

Lisesi Mezunları Bafra Lisesinin kuruluşunun 50.yılını kutlamaya hazırlanıyor.

50.YILIMIZDA TARİHİ BULUŞMA
50.YILIMIZDA TARİHİ BULUŞMA

 

     1936 Eylül,  Bafra Ortaokulu olarak Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlığa doğru başlayan yolculuğumuz,1961’de Bafra Lisesi gençlerini de kucaklayarak bu günlere ulaştı. Bu yolculuğa katılan,yolu Bafra Lisesi’nde kesişen herkesin bir kez daha yoklamaya katılmasını hayal ettik.Bu hayali gerçekleştirecek olmanın coşkusu ve heyecanı içinde 28-29 Mayıs  2011 tarihinde düzenleyeceğimiz 50.yıl kuruluş yıldönümü kutlamalarına bugünden hazırlanıyoruz.

01.jpg

     Bafra’da ilk lise olma özelliğine sahip olan Bafra Lisesi’nin 50. yılını bu güne kadar 17 bin mezunu ve bu dönemlerde görev yapmış öğretmenlerin katılacağı bir dizi etkinlikle kutlayacağız. Kutlamalara Bafra Lisesi’nde 28 Mayıs 2011 günü saat 13.30’da toplanıp başlanacaktır. Etkinliklerle ilgili programı gazetemizin daha sonraki sayısında, internette, yerel ve ulusal gazetelerde mezunlarımıza duyuracağız.

02.jpg 

     45. yıl kutlamalarına katılamayan mezunlar, ya zamanlamada önceden haberdar olmadıklarını ya da davet edilmediklerini söyleyerek serzenişte bulunmuşlardır. Kutlama tarihini şimdiden duyurmamızın sebebi bu önerilerini ve eleştirilerini haklı bulup 5 ay önceden kendilerini bilgilendirmektir. Bu tarihe göre katılmak isteyenlerin zamanlarını ayarlamalarını istedik.3 Haziran 2006 tarihinde 45. yılımızı 3500 kişinin katılımıyla görkemli bir törenle kutlamıştık.50. yılımızı 10 bin mezunumuzla kutlamak istiyoruz.

03.jpg 

     Sizden dileğimiz, kutlamalardan haberdar olanlarınızın internette facebook aracılığıyla kendi devre arkadaşlarınızı da haberdar edip her mezuna ulaşmanızdır.

 

     45.yıl kutlamalarına katılmak isteyip katılamayan, bizleri davet etmediler diye serzenişlerini telefonlarla bize gözyaşları ile ileten mezunlarımız: Ev sahibinin davete çağrıldığı nerede görülmüştür. Ulaşamadığımız mezunlarımız,  bu çağrımızı davet olarak kabul ediniz.

     Sizleri bu tarihi buluşmada bir araya getirme heyecanını yaşıyor, 28–29 Mayıs 2011 Cumartesi günü beraber olma dileğiyle sevgilerimi sunuyorum.

                                                                                                                            Hasan Davran

                                                                                                       Bafra Lisesi Mezunları Derneği Başkanı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500