Samsunspor Kitabı görücüye çıkıyor

Canik Belediyesi tarafından, spor yazarı Resul Akçay’ın katkılarıyla hazırlanan ve Samsunspor’un 90 yıllık tarihini ortaya koyan kitap görücüye çıkıyor. Kırmızı-beyaz-siyahlı ekibin 1927’den 2017’ye kadarki tarihini içeren “Geçmişten Günümüze Samsunspor” kitabı için 2 Kasım Perşembe günü gala düzenlenecek.

Samsunspor Kitabı görücüye çıkıyor
Samsunspor Kitabı görücüye çıkıyor Admin

Samsunspor’un tarihi geçmişini kitaplaştıran Canik Belediyesi, Samsunluların ve Samsunspor taraftarlarının merakla beklediği eseri düzenlenecek gala ile tanıtacak. Spor yazarı Resul Akçay tarafından hazırlanan ve Samsunspor'un 1927 yılından itibaren bugüne kadar ki tarihi serüvenini konu alan kitabın basım işlemi tamamlanırken, kitap için 2 Kasım Perşembe günü saat 19.00’da Canik Kültür Merkezi’nde tanıtım galası düzenlenecek.

 

90 YILLIK TARİHİ ANLATIYOR

Samsun’un tarihi geçmişini kültür yayınları ile gün yüzüne çıkaran belediye olarak Samsunspor’un da bugüne kadar tarihi ile ilgili bir kaynağın olmamasını eksiklik olarak gördüklerini belirten Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “Artık elimizde Samsunpor ile ilgili önemli bir kaynak var. Samsunspor'un 1927'den 2017'ye kadar olan tarihini anlatan kitabımız artık elimizde. Spor yazarı Resul Akçay’ın desteğiyle büyük bir emek ve özveriyle hazırlanan kitabın baskı işlemleri de tamamlandı ve kütüphanelerdeki yerini almaya hazır” dedi.

 

GALASI YAPILACAK

Samsunspor'un bu şehrin markası olduğunu belirten Başkan Genç, “Kitap, Samsunspor’un, 1927 yılından itibaren bugüne kadar ki yaşadığı her şeyi, acısını, hüznünü, güzellikleri, coşkuları, başarıları içeriyor. Şehrimizin hafızası gibi, bu şehrin markası olan Samsunspor'umuzun da geçmiş hafızasını da unutturmamak için böyle bir eser ortaya çıkardık. Bir bakıma Samsunspor’un hafızası olan bu eser, özellikle çocuk ve gençlerimize kulübümüzün büyüklüğünü anlatacak ve çocuklarımıza Samsunspor sevgisini aşılayacak. İnşallah bu eserimizi 2 Kasım Perşembe günü saat 19.00’da Canik Kültür Merkezi’nde düzenleyeceğimiz gala ile Samsunsporlu kardeşlerimize, şehir halkına tanıtacağız. Tüm hemşehrilerimizi galamıza bekliyoruz” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500