KURTLAR VADİSİ

KURTLAR VADİSİ’NİN “İSKENDER”İ MUSA UZUNLAR İLE BİR SÖYLEŞİ

KURTLAR VADİSİ
KURTLAR VADİSİ

Röportaj: Duygu Ladikli

 

 

Her hafta televizyonda oynadığı Kurtlar Vadisi dizisinde insanları televizyon başına kilitleyen, heyecandan heyecana sürükleyen değerli oyuncu Musa Uzunlar (İskender) ile bir röportaj imkânı bulduk. Mecidiyeköy’deki Cevahir Plaza’da sahneye konulan “Ölüleri Gömün” oyunundan önce değerli sanatçıya aşağıdaki soruları yönelttik.

 

– Türkiye’de herkes tarafından takdir edilip beğenilen bir sanatçısınız. Oynadığınız oyunlarda rolünü yaşayan ve yaşatan bir kimliğiniz var. Bu kabiliyet aileden mi geliyor, yoksa aldığınız tiyatro kültüründen mi?

 

Yeteneğin aileden geçtiğini pek düşünmüyorum. Yeteneği eğitimle beslemek her sanat dalı için gereklidir. Sonuçta yetenek önemli diye düşünüyorum.

 

– Bu sene hangi eserlerle Anadolu turnesine çıkmayı düşünüyorsunuz?

 

Dekorumuzun konumu her sahnede oynamaya müsait değil ama önümüzdeki hafta Ankara ve Mart ayında da Adana turnemiz olacak.

 

– Bu oyunlardan birini veya ikisini yurtdışındaki vatandaşlarımıza götürmeyi düşünüyor musunuz?

 

Şimdilik böyle bir gelişme yok, belki ilerde olabilir. Festivaller olup da davet edilirsek, biz de oradaki seyircilerimizle buluşmuş oluruz. Oynadığımız oyunun evrensel mesajı var. Keşke aynı anda her ülkede oynanabilse.

 

 

Zamanın darlığı sebebiyle daha uzun konuşma imkânı bulamadık. Musa Uzunlar’a başarılar dileyerek, yanımızda olan ve aynı oyunda oynayan sanatçı Ediz Baysal’a bu röportajın gerçekleşmesinde katkılarından dolayı teşekkür ederek tiyatrodan ayrıldık.

Duygu Ladikli ve Musa Uzunlar söyleşide bulunurken

(İskender Büyük)Musa Uzunlar’ın fanatik hayranları Ruhi Erboğa ve İlhan Atik

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500