ÇARŞAMBALI’DAN BAFRA PİDECİSİ OLUR MU

İstanbul’un her semtinde Bafra pidesi yapan bir salon bulunuyor. Bunlardan bazıları ünlü bazıları da sıradan pide salonları.

ÇARŞAMBALI’DAN BAFRA PİDECİSİ OLUR MU
ÇARŞAMBALI’DAN BAFRA PİDECİSİ OLUR MU

             Haber: Duygu Ladikli

 

         İstanbul’un her semtinde Bafra pidesi yapan bir salon bulunuyor. Bunlardan bazıları ünlü bazıları da sıradan pide salonları. Samatya’da Bafralıların sık sık uğradığı, deniz manzaralı, bahçeli, nefis bir yer olan İLBEY Bafra Pide Salonu gidenlerin ve görenlerin hayranlığını kazanıyor. Aslında buraya pide salonu değil de, pide sarayı demek daha doğru oluyor.

         Çarşambalı hemşehrimiz Zeki CENİKLİ’nin Bafra pidesini tanıtmada ve ismini duyurmada sağladığı bu başarılı hizmeti Bafralılar takdir ile karşılıyorlar.

         Samatya’dan sonra çok geniş bir yerleşim alanına hitap eden ve nam salan bu pide sarayı, o semtlerde bulunan Bafralıların da odak noktasını teşkil ediyor. Pide sarayından ayrılırken mekân sahibi Zeki CENİKLi ile karşılaştık. Vural DİLMAÇ kendisine (Zeki kardeşim ben Çarşamba’da, gerek şehir kulübünde, gerek nişan ve düğünlerde çok akordeon çaldım, yani Çarşamba’yı senin kadar bilirim. Şimdi sana soruyorum sen Çarşamba’nın öte geçesinden misin, yoksa beri geçeden misin?). Zeki bey öte geçeden deyince, espriyi bilen Kadir AYTEK kahkahayı patlattı ve diğer kahkahalar onu takip etti. Bu sıcak atmosferde pide sarayından ayrıldık.

         Zeki CENİKLİ’yi başarısından ve hizmetlerinden dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500