Gurmelerin Gözüyle Pide’de Türkiye Birincisi Bafra Pide

Bafra markasının tescilini alan ilk ve tek firma Coşkun Usta’nın Bafra Pide'si

Gurmelerin  Gözüyle Pide’de Türkiye Birincisi Bafra Pide
Gurmelerin  Gözüyle Pide’de Türkiye Birincisi Bafra Pide

1960’lı yıllarda Bafra’daki tarihi Yetişal, Gündaylar, Beşyol ve Ekonomi Fırınlarında mesleğe ilk adımlarını atan Coşkun Kuru’nun 1981’de İstanbul’a gelerek Kızıltoprak’ta kurduğu pide fırını bugün genişleyerek zincir restoranlar haline geldi.

Bafra markasının tescilini alan ilk ve tek firma Coşkun Usta’nın Bafra Pide’si ,orijinaline sadık kalarak gerçek Bafra Pidesini Türkiye’ye ve dünyaya tanıtıyor ve memleketinin marka elçiliğini yaparak Bafra’ya önemli katkılarda bulunuyor.  Günümüzde başta Amerika olmak üzere İngiltere, Almanya, Fransa gibi ülkelerden bayilik teklifleri alıyor.

Basında gurmeler tarafından Türkiye’nin en iyi pidecisi seçilen Bafra Pide, peynirlisinden, kıymalısına, ıspanaklısına,  pastırmalısına aklınıza gelebilecek her türlü malzemenin hamurla uyumuyla ortaya çıkan, açığından kapalısına bir lezzet şöleni, pizzanın kıyasıya rakibi, Türk mutfağının vazgeçilmez tadı. Karadeniz Bölgesi’nden gelen yöresel malzemelerle üretiliyor.Malzemelerdeki yağ oranı ise oldukça düşük. Pidenin hamuru özel mayalama teknikleriyle yapıldığından oldukça hafif.

 Pide keyfinin yaşanıldığı en eski adreslerden biri olan Bafra Pide, İstanbul’da her semte pide servisi yapıyor.Kızıltoprak’ta ilk şubesini açan Bafra Pide Kozyatağı ve Esentepe’de açtığı şubeleriyle İstanbul’luları pideye doyuruyor.

Bafra Pide’nin ünlü müdavimleri arasında Aziz Yıldırım, Cüneyt Arkın, Fatih Terim, İbrahim Kutluay, İlhan Şeşen, Kadir İnanır, Ali Kırca, Rıdvan Dilmen ve Volkan Konak gibi spor ve sanat camiasından pek çok isim bulunuyor.

Tolga  Ve Koray Kuru kardeşler Rahmetli Babalarından devraldığı Coşkun usta Bafra Pide markasını Amcaları İdris Kuru ile birlikte İstanbul'un üç farklı şubesinde hizmet vermeye devam ediyorlar.

 

Bafra Haber Gazetesi olarak BAFRA Pide markası dünyaya tanıttıkları için teşekkür ediyor başarıların devamını diliyoruz.

 

 

KIZIL TOPRAK ŞUBESİ                 KOZYATAĞI ŞUBESİ                    ESENTEPE ŞUBESİ

Hasan Amir sokak No:21            Sarı Kanarya Sokak no:17           Kasap Sokak No: 18

0 216 349 49 99                          0 216 464 65 65                         0 212 216 12 12

0 216 700 22 55                          0 216 464 65 63                         0 212 216 00 66

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500